Firma Sony zachęca Duńczyków do oddawania krwi darmową kopią gry Bloodborne

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 19 marca 2015

Na oryginalny pomysł promocji gry Bloodborne wpadł niedawno duński oddział firmy Sony. Już wkrótce przeprowadzona zostanie specjalna zbiórka osocza w centrum Kopenhagi, a wszyscy chętni do oddania swojej krwi otrzymają w nagrodę kopię nowej produkcji studia From Software lub inny produkt na konsolę PlayStation. Zaplanowana na najbliższy poniedziałek akcja ma oczywiście znacznie bardziej szczytny cel, niż reklama nadchodzącego tytułu ekskluzywnego. Małe skandynawskie państwo od dawna boryka się z problemem niedoboru krwi, więc tego typu przedsięwzięcia mogą zachęcić ludzi do pomocy, zwłaszcza tych młodych. Na to zresztą po cichu liczy organizacja GivBlod, która cały proces będzie nadzorować.


Choć perspektywa otrzymania darmowej kopii gry brzmi kusząco, nie wszyscy chętni we wspomnianej akcji będą mogli wziąć udział. Zbiórka będzie trwała tylko pięć godzin, na dodatek trzeba spełnić rygorystyczne wymagania. Duński dawca musi być zdrowy, ważyć co najmniej 50 kilogramów i mieć przynajmniej siedemnaście lat. Konieczna jest również dobra znajomość języka urzędowego, gdyż przed każdą donacją wypełnia się dość skomplikowany formularz, zawierający szczegółowe informacje na temat aktualnej kondycji kandydata, a następnie rozmawia się z lekarzem.


Duńska akcja szybko znalazła naśladowców. Zbiórka krwi pod hasłem Bloodborne zostanie także przeprowadzona w Polsce, choć tutaj wabikiem nie jest pełna wersja gry dla każdego dawcy. Uczestnicy akcji, która odbędzie się 25 marca przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, otrzymają od firmy Sony upominki i będą mogli na miejscu przetestować ociekający posoką tytuł.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry