Fani gry Star Trek Online oddali hołd zmarłemu aktorowi, Leonardowi Nimoyowi

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 7 marca 2015

Mówi się, że produkcje stawiające na rozgrywkę sieciową są tak dobre, jak skupiona wokół nich społeczność. Toksyczni użytkownicy potrafią skutecznie zniechęcić do obcowania z danym tytułem, na drugim biegunie są jednak ludzie, których stać czasem na naprawdę piękne gesty. Z takim przypadkiem mieliśmy do czynienia ostatnio w grze Star Trek Online. Spora rzesza fanów eksploatujących dzieło firmy Cryptic Studios postanowiła oddać hołd zmarłemu przed kilkoma dniami Leonardowi Nimoyowi, który w kultowym serialu Star Trek wcielił się w rolę Spocka.


Kiedy informacja o śmierci aktora obiegła internet, setki ludzi wyruszyło z pielgrzymką na planetę Wolkan, skąd pochodził Spock. Fani zebrali się wokół znajdującej się tam fontanny i w milczeniu oddali hołd jednemu z najbardziej charakterystycznych bohaterów gwiezdnej sagi. Gest ten nie pozostał niezauważony przez deweloperów, którzy natychmiast rozpoczęli opracowywanie statuy upamiętniającej Wolkanina. Dzięki wprowadzonej przedwczoraj aktualizacji gry, posąg stanął dokładnie w tym samym miejscu, gdzie przed kilkoma dniami zbierali się miłośnicy serialu. Na cokole umieszczone zostało hasło "Live long and prosper", które doskonale kojarzą wszyscy entuzjaści Star Treka.


Drugi pomnik został wzniesiony przez autorów gry na planecie New Romulus, która również mocno kojarzy się ze Spockiem. W serialu Star Trek: Następne pokolenie (Star Trek: The Next Generation) bohater odgrywany przez Nimoya pełnił rolę pokojowego ambasadora, dążącego do zjednoczenia Wolkan i Romulan.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry