Fani gry Skyrim oddają hołd tragicznie zmarłemu koledze nieopodal Riften

Wrzucił Ciekawostek - środa, 11 marca 2015

Taylor miał niespełna dwadzieścia cztery lata, kiedy wskutek nieszczęśliwego wypadku odszedł z tego świata. Młodzieniec utonął w rzece, którą dobrze znał, zostawiając nie tylko pogrążoną w smutku rodzinę, ale również niedawno poślubioną żonę. Choć od tego tragicznego wydarzenia miną w lipcu dwa lata, starszy brat zmarłego mężczyzny wciąż nie może pogodzić się z tą bolesną stratą. Dał temu zresztą wyraz na łamach serwisu Reddit, gdzie przed kilkoma dniami opublikował wzruszającą historię, bezpośrednią związano z grą The Elder Scrolls V: Skyrim.


Wspomniany człowiek często uruchamia konsolę Xbox 360 i wczytuje ostatni zapis rozgrywki w Skyrimie zrobiony przez jego brata, by spojrzeć na skutą lodem krainę w taki sposób, w jaki przed swoją śmiercią zapamiętał ją Taylor. Zmarły młodzieniec na zawsze zatrzymał bohatera swojej ulubionej gry nieopodal miasteczka Riften, z zapisów wewnętrznego dziennika jasno wynika, że mógł jeszcze odkryć mnóstwo godnych zapamiętania lokacji. Krewny ze zrozumiałych względów nie kontynuuje tej przygody. Gdyby cokolwiek zmienił, mroczny elf bezpowrotnie straciłby to, co sterujący nim człowiek z takim mozołem osiągnął za swego życia.

Autor moda pomyślał o wszystkim. W pobliżu kapliczki można natknąć się na ducha bohatera i jego kompana.

Ta piękna opowieść ma oczywiście swój ciąg dalszy, który dowodzi, że społeczność graczy jest absolutnie wyjątkowa. Jeden z użytkowników Reddita zaproponował stworzenie modyfikacji, która upamiętniłaby pozostawioną przez Taylora postać, a także jej wiernego kompana, bo mroczny elf imieniem Bear zawsze przemierzał świat w towarzystwie bohatera niezależnego. Prośba zwróciła uwagę doświadczonego modera, który w ekspresowym tempie przygotował niewielką kapliczkę i po przyzwoleniu otrzymanym od brata zmarłego, udostępnił ją wszystkim zainteresowanym w Internecie. Teraz każdy z Was może wybrać się do miejsca, gdzie skończyła się wielka przygoda wirtualnego herosa i złożyć hołd zmarłemu fanowi Skyrima. Naprawdę warto to zrobić.

1 komentarze:

Piękna akcja. Popieram i pobieram moda :)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry