Battlefield Hardline wbija szpilę w twórców gry Call of Duty: Advanced Warfare

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 27 marca 2015

Kiedy gra Call of Duty: Advanced Warfare trafiła do sprzedaży, media sporo miejsca poświęciły budzącej kontrowersje scenie z kampanii, która miała miejsce podczas pogrzebu. W jej trakcie użytkownik był zmuszony do złożenia hołdu zmarłemu koledze poprzez naciśnięcie wskazanego przycisku na trumnie. Wielu ludzi miało żal do firmy Sledgehammer Games, że to dość podniosłe wydarzenie zostało kompletnie wyzute z emocji dzięki konieczności zaliczenia prostego skryptu - polecenie należało wykonać, aby ruszyć akcję do przodu. Dyskusja, jaka wówczas przetoczyła się w sieci, była, naszym zdaniem, zupełnie nieadekwatna do skali problemu, w niczym nie zmienia to jednak faktu, że deweloperzy stali się obiektem kpin internautów. Szpilę w swoich kolegów po fachu postanowili też wbić pracownicy firmy Visceral Games, którzy pozwolili oddać honory anonimowemu truposzowi w grze Battlefield Hardline.


Na prowizoryczny grób zmarłego agenta federalnego możemy natrafić w połowie ósmego odcinka kampanii, o ile zdecydujemy się zbadać okolicę po obowiązkowej strzelaninie, która ma miejsce na terenie opuszczonej stacji benzynowej. Mogiła stanowi jeden z dowodów, jakie Nicholas Mendoza kolekcjonuje za pomocą swojego telefonu komórkowego, można więc ją dość łatwo namierzyć. Jeśli zbliżymy się wystarczająco blisko do kopca, produkt wyświetli znaną już z Advanced Warfare komendę i będziemy mogli złożyć nasze uszanowania zmarłemu. Z punktu widzenia rozgrywki oddanie honorów nie ma żadnego znaczenia i najprawdopodobniej bezsens tej czynności chcieli podkreślić deweloperzy ostatniej odsłony serii Battlefield.

Call of Duty: Advanced Warfare

Nie jest to zresztą pierwszy przypadek, kiedy twórcy znanej serii strzelanin w humorystyczny sposób odwołują się do swojego konkurenta. W Battlefield: Bad Company 2 jesteśmy dwukrotnie świadkiem żarcików pod adresem Call of Duty: Modern Warfare 2. Jeden z dialogów wyśmiewa wykrywacz bicia serca używany przez głównego bohatera, a w drugim pada stwierdzenie, że skutery śnieżne (pojazdy, którymi żołnierze ewakuują się pod koniec tej samej misji) są dla mięczaków.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry