Sterowce obecne w grze The Order: 1886 pojawiły się dopiero w 1900 roku

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 23 lutego 2015

Gra The Order: 1886 prezentuje alternatywną wizję historii świata, w które rycerze tytułowego zakonu mają dostęp do znacznie bardziej zaawansowanych technologii, niż ludzie naprawdę żyjący w tym okresie. Widać to przede wszystkim w uzbrojeniu bohaterów, zawierającym takie wynalazki, jak wyrzutnia rakiet, granatnik ze zdalnie odpalanymi ładunkami wybuchowymi, czy karabin atakujący śmiercionośną wiązką elektryczną. Wątpliwość mogą budzić też powszechnie wykorzystywane przez bractwo sterowce, ale akurat tutaj studio Ready at Dawn nie rozminęło się zbytnio z prawdą. Próby z aerostatami miały miejsce przed 1886 rokiem, choć ówczesne jednostki tego typu nie przypominały jeszcze konstrukcji znanych ze wspomnianej strzelaniny.


Pierwsze udane loty balonem odbyły się już pod koniec XVIII wieku, jednak ówczesnym pionierom lotnictwa z czasem przestało to wystarczać. Wypełniona wodorem czasza pozwalała na swobodną podróż w powietrzu, ale manewrowanie nią nastręczało pilotom sporo kłopotów. Problem mogła rozwiązać obecność silnika oraz steru, i właśnie w tym kierunku zmierzały kolejne eksperymenty. Cel udało się osiągnąć francuskiemu inżynierowi Henriemu Giffardowi, który 24 września 1852 roku przeleciał krótką trasę z Paryża do Élancourt. Parowy silnik zainstalowany w aerostacie okazał się za słaby, żeby zwyciężyć z podmuchami wiatru w trakcie drogi powrotnej, ale Francuz dopiął swego, udowadniając, że tego typu maszynę da się z łatwością kontrolować.

Luftschiff Zeppelin 1, czyli LZ1

Prawdziwej rewolucji w budowie sterowców dokonał hrabia Ferdinand von Zeppelin. Opracowana przez niego jednostka LZ1 przeleciała nad Jeziorem Bodeńskim 2 lipca 1900 roku. Pomysł Niemca zakładał wykluczenie tradycyjnego balonu - zamiast niego zaprojektował on jednolitą, drewnianą konstrukcję, na którą naciągnięto impregnowaną tkaninę. Wynalazek ten szybko stał się standardem w budowie aerostatów i właśnie tego typu statki możemy podziwiać w grze The Order: 1886. Autorzy nieco pospieszyli się z implementowaniem tak zaawansowanych maszyn w swoim dziele, ale przecież alternatywna wersja historii rządzi się swoimi prawami.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry