Solid Snake to Jean-Claude Van Damme i Christopher Walken w jednym

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 24 lutego 2015

Przyglądając się postaci Solid Snake'a w grze Metal Gear Solid, trudno doszukać się podobieństwa do wymienionych wyżej aktorów, jednak to właśnie im zawdzięczamy taki, a nie inny wizerunek doskonale wyszkolonego szpiega. Zarówno Jean-Claude Van Damme, jak i Christopher Walken mieli bardzo istotny wpływ na ostateczny projekt głównego bohatera tej produkcji, co w jednym z wywiadów potwierdził sam Hideo Kojima. Słynny japoński deweloper od początku miał jasno nakreśloną wizję wyglądu herosa i dziś wiemy już, że udało się ją zrealizować w stu procentach.


Postać wymyślił oczywiście Kojima, ale to Yoji Shinkawa narysował wstępny szkic, który potem został zamieniony na trójwymiarowy model w grze. Japoński artysta kierował się wskazówkami udzielonymi przez swojego szefa - bohater miał mieć budowę ciała podobną do belgijskiego mistrza sztuk walki, ale jego twarz miała z kolei przypominać facjatę Walkena. Kojima nie chciał uczynić ze Solid Snake'a osiłka w rodzaju Arnolda Schwarzeneggera, ponieważ człowiek z taką posturą nie sprawdziłby się w roli działającego w ukryciu zabójcy, poruszającego się z gracją godną kota. Idealnym punktem odniesienia stał się więc Van Damme, który mógł pochwalić się znacznie skromniejszą sylwetką od swojego kolegi po fachu.

Christopher Walken w filmie Łowca Jeleni.

Ślady inspiracji Walkenem są dobrze widoczne na twarzy Snake'a, trzeba jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Pociągła twarz, wąski nos i wysokie czoło to główne cechy fizjonomii aktora, które zostały odzwierciedlone w projekcie bohatera omawianej gry. Jeśli potrzebujecie bardziej namacalnego dowodu, przyjrzycie się kreacji Amerykanina w filmie Łowca Jeleni (The Deer Hunter) z 1978 roku. W opasce ma głowie, młody Walken dość mocno przypomina postać, która bez wątpienia jest dziś jedną z ikon elektronicznej rozrywki.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry