Ojciec głównego bohatera gry Fallout 3 miał być pierwotnie supermutantem

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 1 lutego 2015

Bethesda Game Studios planowała w zupełnie inny sposób zakończyć wątek ojca Samotnego Wędrowca, którego z takim uporem próbujemy odnaleźć w grze Fallout 3. Pierwsza wersja scenariusza w ogóle nie zakładała udziału naukowca w pracach nad Projektem Oczyszczenie, mającego zapewnić dostawę czystej wody dla mieszkańców Stołecznych Pustkowi. Według Todda Howarda, James miał pierwotnie stać się częścią eksperymentu przeprowadzanego w Krypcie 87, gdzie w teorii testowano wpływ Wirusa Wymuszonej Ewolucji (ang. Forced Evolutionary Virus, w skórcie FEV) na organizm ludzki, a w praktyce zamieniano ofiary badań w supermutantów.


Upragnione spotkanie obu panów miało doprowadzić do stosunkowo smutnej konkluzji. James, częściowo przeobrażony w przerośniętą maszynę do zabijania, zażądał od swojego syna, żeby skrócił jego cierpienia i pozbawił go życia. Autorzy zaplanowali brutalne starcie pomiędzy krewniakami, z której ojciec nie mógł oczywiście wyjść cało. Wątek ten stał się przedmiotem długich dyskusji w zespole i w końcu autorzy scenariusza postanowili całkowicie go usunąć. Todd Howard zdradził, że okoliczności w jakich doszło do rodzinnego pojednania, do złudzenia przypominały twist fabularny z wydanej wcześniej gry Prey. Główny bohater tamtej strzelaniny również długo poszukiwał swojej dziewczyny, a kiedy w końcu do niej dotarł, okazało się, że stała się ona bestią, pragnącą go zabić.

Nieudana ofiara eksperymentu w Krypcie 87

Pracownicy Bethesdy uznali, że gracz zostanie znacznie lepiej wynagrodzony za swoje poszukiwania, jeśli choć przez chwilę będzie mógł pomóc swojemu ojcu w badaniach nad Projektem Oczyszczenie. Jak to wszystko się skończyło, zdradzać w tym miejscu nie będziemy - każdy kto miał okazję poznać trzeciego Fallouta, doskonale wie, o co chodzi.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry