Na chuście Aidena Pearce'a z Watch Dogs widoczne jest stare logo gry

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 7 lutego 2015

Chusta Aidena Pearce'a jest równie istotnym elementem ubioru głównego bohatera gry Watch Dogs, co chroniąca jego głowę czapka. Włamujący się do systemu operacyjnego CtOS haker zakłada obie te rzeczy za każdym razem, kiedy zamierza dokonać czynów niezgodnych z prawem - wszystko po to, żeby utrudnić potencjalnym świadkom identyfikację zamaskowanego mściciela. Bandana na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, ale jeśli uważnie się jej przyjrzymy, z pewnością zauważymy znajdujący się na niej charakterystyczny symbol. Jak się okazuje, graficy Ubisoft Montreal umieścili go tam specjalnie. Dlaczego?


Odpowiedzi na to pytanie udzielił Jonathan Morin, który we wrześniu 2013 roku był gościem dużej imprezy branżowej o nazwie Eurogamer Expo. Dyrektor kreatywny projektu zdradził, że wspomniany emblemat pochodzi z czasów, kiedy gra Watch Dogs nosiła jeszcze roboczy tytuł Nexus. Deweloperzy przygotowali nawet logotyp produktu (możecie go zobaczyć poniżej), symbolizujący "łączność" - jeden z najbardziej istotnych aspektów omawianej produkcji. Umieszczona w środku złamanej linii dziura miała z kolei nawiązywać do hakerskich umiejętności głównego bohatera. W późniejszym okresie projekt doczekał się nowej, doskonale dziś znanej, nazwy, ale autorzy nie zapomnieli o jego początkach i zdecydowali się zawrzeć niewykorzystane logo w grze. Trzeba przyznać, że nie mogli wybrać lepszego miejsca.


Warto również zaznaczyć, że odwołanie do projektu Nexus znajdziemy również na samochodzie należącym do głównego bohatera. Jego tablica rejestracyjna zawiera napis N3X US.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry