Lesbijski pocałunek wzbudził kontrowersje w grze Spider-Man z 2002 roku

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 19 lutego 2015

Jedno niepozorne oszustwo jest w stanie dość mocno uderzyć w deweloperów, jeśli nie będą oni w stanie odpowiednio wcześnie przewidzieć jego konsekwencji. Dobitnie przekonali się o tym pracownicy studia Treyarch, którzy w 2002 roku ofiarowali światu grę Spider-Man: The Movie. Wirtualna adaptacja filmowych przygód Człowieka Pająka wzbudziła sporo kontrowersji, gdy okazało się, że jej użytkownicy mogli sprowokować lesbijski pocałunek w zakończeniu kampanii. Firma Activision tak bardzo przejęła się tym wydarzeniem, że nakazała jego usunięcie z późniejszych wersji produktu.


Wśród wielu kodów, jakie zawarto we wspomnianej grze, znajdował się również taki, który umożliwiał zamianę modelu tytułowego bohatera na Mary Jane Watson. Modyfikacja była czysto kosmetyczna - ukochana Petera Parkera dysponowała tymi samymi zdolnościami, co rozpinacz pajęczyn, można więc nią było bez problemu ukończyć całą przygodę. Zgodnie z fabułą kampanii, po pokonaniu Zielonego Goblina dziewczyna wykonywała namiętny pocałunek ze swoim zamaskowanym herosem i właśnie o tej scenie zapomnieli deweloperzy. W rezultacie, kiedy Mary Jane dotarła do wielkiego finału zamiast Spider-Mana, do czułego zbliżenia dochodziło pomiędzy dwoma kobietami. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, scena szybko wyszła na jaw, rozpętując medialną burzę.


Firma Activision nie miała dużego pola manewru w kwestii usunięcia problemu - błąd dotyczył edycji konsolowych, a tych w 2002 roku nie zwykło się jeszcze łatać za pomocą publikowanych w Internecie poprawek. Wydawca zdecydował się zablokować felerny kod bezpośrednio na nośniku z grą. Kiedy do sklepów dotarła nowa partia tego samego produktu, był on już definitywnie pozbawiony wspomnianego oszustwa.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry