Firma BioWare wyciągnęła z cienia panią Shepard dopiero w grze Mass Effect 3

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 5 lutego 2015

W marcu 2013 roku, czyli rok po premierze gry Mass Effect 3, firma BioWare opublikowała sporo interesujących informacji na temat wyborów dokonywanych przez fanów serii. Z ujawnionych wówczas danych jasno wynikało, że komandor w wariancie męskim cieszy się znacznie większym zainteresowaniem, niż jego żeński odpowiednik – tę drugą opcję wybrało zaledwie 18% użytkowników, którzy ukończyli trylogię. Mała popularność bohaterki była oczywiście do przewidzenia, zwłaszcza, że Kanadyjczycy przez lata faworyzowali przedstawiciela tej brzydszej płci. To właśnie pan Shepard pojawiał się w materiałach promocyjnych, to on występował w filmikach z rozgrywki i oficjalnych zwiastunach, to w końcu jego twarz zdobiła okładki dwóch pierwszych odsłon cyklu.


Nic dziwnego, że systematyczna marginalizacja pani Shepard zaczęła w końcu irytować fanów. Choć wspierająca ją grupa stanowiła wyraźną mniejszość wśród miłośników serii, ich narzekania usłyszano w firmie BioWare. Kanadyjczycy obiecali większy udział odgrywanej przez Jennifer Hale postaci w kampanii promocyjnej ostatniej odsłony trylogii i słowa dotrzymali. Kiedy na rynek trafiła gra Mass Effect 3, szybko okazało się, że umieszczona w pudełku wkładka posiada nadruk z obu stron. Dzięki temu rozwiązaniu każdy mógł sobie wybrać okładkę z taką wersją postaci, jaka mu odpowiada. Na tym się oczywiście nie skończyło. Panią komandor umieszczono również w efektownym zwiastunie filmowym Nie poddamy Ziemi (Take Earth Back), który został opublikowany od razu w dwóch wersjach, męskiej i żeńskiej. Dama pojawiła się ponadto na oficjalnej tapecie, przedstawiającej atak Żniwiarzy na niebieską planetę.


4 komentarze:

What? :D jedynkę ukończyłem 7 razy i za każdym razem kobietą, kolejne dwie części po dwa razy i to tą samą postacią, jak to... 18% ? ;D

Nie rozumie co ma twoje granie do ilości procent.
Co do wyboru płci w grze to uważam że mężczyźni lepiej wypadają w roli bohaterów galaktyki:)

Jak mam być szczery to moja decyzja była tylko i wyłącznie pokierowana dubbingiem w wykonaniu Magdy Różdżki ;D i choć w kolejnych częściach brakowało tego głosu to grałem kobietą z przyzwyczajenia.

Ja też tak miałem. Różdzka ma piękny głos i świetnie brzmiała jako Shepard. Potem też grałem Shepardką, aby kontynuować historie.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry