Zakończenie gry Prince of Persia 2 sugerowało powstanie trzeciej odsłony cyklu

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 19 stycznia 2015

Jordan Mechner potrzebował aż dwudziestu lat, żeby wyjaśnić fanom Księcia Persji znaczenie ostatniej sceny w grze Prince of Persia 2: The  Shadow & The Flame. Po zlikwidowaniu złego czarnoksiężnika Jaffara i wyzwoleniu księżniczki spod jarzma klątwy, główny bohater sagi wsiada wraz ze swoją wybranką na konia i odlatuje w siną dal. Kiedy wydaje się, że zakochani wreszcie zaznają upragnionego spokoju, na ekranie pojawia się wiedźma, która obserwuje szczęśliwą parę za pośrednictwem kryształowej kuli. Grymas na twarzy starej kobiety nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, że ma ona niecne zamiary, ale gracz nie jest w stanie dowiedzieć się niczego więcej, bo przygoda oficjalnie się kończy.


Kwestia tajemniczej postaci nie dawała spokoju miłośnikom serii przez wiele lat i nie ma w tym nic dziwnego - opisane wyżej wydarzenie wyraźnie sugerowało, że The Shadow & The Flame nie będzie ostatnim odcinkiem cyklu. Jordan Mechner przyznał w kwietniu 2013 roku, że opowieść faktycznie miała doczekać się kontynuacji, a wspomniana scena stanowiła jej oczywistą zapowiedź. Budząca niepokój starucha od początku była częścią scenariusza "dwójki", opracowanego przez twórcę kultowej platformówki już w 1991 roku. To właśnie ona miała stać za zamordowaniem rodziców Księcia i wzrostem potęgi Jaffara, który w ramach daru otrzymał od niej potężną moc. Kiedy misterny plan zlikwidowania młodzieńca nie powiódł się, wiedźma postanowiła sama dokończyć dzieła - Mechner chciał uczynić z kobiety głównego wroga w Prince of Persia 3.

Zwieńczenie trylogii nigdy nie powstało, a seria w 1999 roku ponownie zagościła na komputerach, tym razem jednak jako w pełni trójwymiarowa produkcja. Na dwudziestolecie gry Prince of Persia 2: The Shadow & The Flame firma Ubisoft zdecydowała się odświeżyć platformówkę i zaoferować ją posiadaczom urządzeń mobilnych z system operacyjnym iOS i Android. Co ciekawe, remake posiada mocno zmodyfikowane zakończenie. Książę i księżniczka kończą ponurą opowieść klasycznym happy endem, ale tym razem po starej wiedźmie nie ma ani śladu.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry