Pod numerem telefonu podanym w zwiastunie gry Fallout 3 kryła się wiadomość

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 6 stycznia 2015

Studio Bethesda Softworks zaserwowało nie lada gratkę dla miłośników Fallouta w czerwcu 2008 roku, przygotowując na targi E3 zwiastun długo oczekiwanej, trzeciej odsłony tego cyklu. Trwający ponad trzy minuty film otwierała stylizowana na lata pięćdziesiąte reklamówka, która zachwalała tzw. Krypty, czyli podziemne schrony, pozwalające przeżyć wybuch bomby atomowej. W finałowej scenie na ekranie pojawiał się numer telefonu do infolinii, umożliwiający amerykańskim rodzinom zarezerwowanie miejsca w bunkrach i to właśnie z nim związana jest dzisiejsza ciekawostka.


Co bardziej dociekliwi fani serii postanowili sprawdzić, co kryje się pod wspomnianym numerem telefonu i wykręcili go, zamieniając wcześniej litery VAULT-TEC na przyporządkowane im cyfry (82858-832). Jak się okazało, deweloperzy przygotowali się na taką ewentualność. Po dodzwonieniu się do infolinii, można było usłyszeć nagraną na automatyczną sekretarkę wiadomość, która informowała o trudnościach w nawiązaniu połączenia z konsultantem ze względu na ogromne zainteresowanie usługą. Liczba abonentów znajdujących się w kolejce wynosiła 101 milionów ("101" to numer Krypty, w której dorastał główny bohater trzeciego Fallouta), a przypuszczalny czas oczekiwania na rozmowę zamykał się w liczbie 78.643 godzin. Wyjątkowo cierpliwy klient musiałby więc spędzić przy słuchawce prawie dziewięć lat.

Twórcom gry należy w tym miejscu pogratulować świetnego pomysłu, a zainteresowanych zachęcić do obejrzenia zarówno wspomnianego zwiastuna, jak i odsłuchania zapisu wiadomości nagranej na infolinii.
6 komentarze:

obrazek coś mówi?

http://cdn1.se.smcloud.net/s/photos/118001/klawiatura_numeryczna_klawiatura_zwykla.jpg

A klawiaturę telefonu widział? :D

No tak, tylko że wtedy prawidłowe byłoby wciśnięcie (dla np. V) trzy razy 8...

No ale to tak nie działa. V oznacza, że masz wcisnąć 8 raz, a nie trzy razy. To nie SMS, litera odpowiada cyfrze i nic ponadto.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry