Najbardziej unikalne auta w grze Gran Turismo 6 kosztują około 600 złotych

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 12 stycznia 2015

Mikropłatności w grach komputerowych i video nie są dziś niczym nadzwyczajnym, ale nadal budzą niezadowolenie fanów elektronicznej rozrywki, zwłaszcza, jeśli deweloperzy próbują wyciągnąć pieniądze za dodatkową zawartość, nie wkładając żadnego wysiłku jej tworzenie. Z oczywistych względów najwięcej kontrowersji wzbudzają rozmaite ułatwienia w tych tytułach, za które wcześniej musieliśmy słono zapłacić. Tę metodę z powodzeniem różni deweloperzy stosują od lat, a doskonałym przykładem takiego działania są zestawy surowców w Assassin's Creed IV: Black Flag, niezbędne do rozbudowy okrętu należącego do głównego bohatera. Normalnie drewno, metal, czy płótno zdobywamy podczas przejmowania wrogich statków, ale jeśli nie chcemy tracić na ten proceder zbyt wiele czasu, możemy kupić za realną kasę gotowe pakiety, zawierające określoną liczbę materiałów. W podobny sposób działa system mikrotransakcji w grze Gran Turismo 6, który umożliwia szybkie nabycie kredytów - wirtualnej waluty premiującej naszej wyczyny za kółkiem - bez konieczności ich ciułania w wyścigach.


We wspomnianym produkcie studia Polyphony Digital, gracz może kupić każdy pojazd, który nie jest dostępny w podstawowym zestawie. Ich ceny są bardzo różne, jednak najbardziej unikatowe wozy potrafią kosztować aż 20 milionów kredytów! Takich aut jest aktualnie sześć: Ferrari 330 P4 '67, Ferrari 250 GTO CN.3729GT '62, Ford GT40 Race Car '69, Ford Mark IV Race Car '67, Jaguar XJ13 Chrome Line i Jaguar XJ13 '66. Zdobycie wspomnianej sumy nie jest sprawą prostą, dlatego japońscy deweloperzy przygotowali opcję pójścia na skróty. Gran Turismo 6 oferuje aż cztery pakiety wirtualnej waluty - najmniejszy zawiera 500 tysięcy kredytów i kosztuje 21 zł, największy oddaje do dyspozycji 7 milionów kredytów, ale jego cena wynosi 209 zł. Końcowy rachunek jest bardzo prosty. Żeby kupić za realną gotówkę któryś z unikatowych wozów, w najtańszym wariancie trzeba jednorazowo wyłożyć ok. 600 złotych!

Piekielnie wysoka cena kredytów sprawia, że Gran Turismo 6 aktualnie znajduje się w czołówce gier, oferujących najdroższe mikropłatności i jest liderem w tej kategorii, jeśli chodzi o gatunek wyścigów samochodowych. Oczywiście nikt nam dodatkowych aut kupować nie każe i zawsze istnieje opcja uczciwego zdobycia ich podczas zabawy, jeśli jednak ktoś zamierza ułatwić sobie zadanie, boleśnie odczuje to przede wszystkim jego portfel.

2 komentarze:

I bardzo dobrze ze kosztuje to tyle. Pominę fakt ze prawdziwie grywalne gran turismo skończyło sie na czwórce. Gry z tej serii przechodzi się od poczatku do konca małymi krokami zaczynając od wolnych samochodów i stopniowo z wraz ze wzrostem umiejętności dostajemy lepsze pojazdy i czerpiemy przy tym przyjemność. Jak się ktoś nie umie bawić uczciwie to niech za to słono płaci.

Tak szczerze to zniszczyli ta świetną serie :/

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry