Mała Amerykanka otrzymała imię Tali'Zorah po bohaterce gry Mass Effect

Wrzucił Ciekawostek - środa, 7 stycznia 2015

Nadawanie egzotycznych imion dzieciom nie jest niczym nadzwyczajnym, chyba, że rzecz ma związek z elektroniczną rozrywką. Trzeba uczciwie przyznać, że niezbyt często się słyszy, aby rodzice decydowali się nazwać swoją pociechę tak, jak bohatera gry, której są wielkimi fanami. Tym bardziej warto wiedzieć, że taki przypadek został odnotowany dokładnie dwanaście miesięcy temu w Stanach Zjednoczonych. 7 stycznia 2014 roku na świat przyszła Tali'Zorah Rose. Dziewczynkę nazwano tak na cześć tajemniczej Quarianki z serii Mass Effect.


Decyzja rodziców nie była spontaniczna, bo jak sami twierdzą, została podjęta już kilka lat temu. Kiedy Adam Rose testował w domowym zaciszu pierwszą odsłonę cyklu Mass Effect, jego żona cierpliwie obserwowała rozgrywkę i z miejsca zakochała się w imieniu kobiety wiecznie zasłaniającej swoją twarz za pomocą specjalnego hełmu. Przyszły ojciec dowiedział się wówczas, że jeśli kiedykolwiek para doczeka się dziecka, Tali'Zorah będzie pierwszym wyborem jego partnerki. Kobieta słowa dotrzymała, na jej szczęście na świat przyszła dziewczynka - nie wiadomo, czy chłopiec otrzymałby równie egzotyczne imię. Swoją drogą jesteśmy ciekawi, czy dorosła Amerykanka dorówna urodzie modelce, której zdjęcie zostało wykorzystane przez deweloperów do zaprezentowania prawdziwej twarzy kosmitki.

Tali'Zorah Rose

Wieść o narodzinach dziecka dotarła do firmy BioWare, która umieściła zdjęcie noworodka w serwisie Twitter, dołączając wiele mówiące hasło "Witamy na Ziemi, Tali'Zorah". Wydarzenie to odnotowali również autorzy Księgi Rekordów Guinnessa, którzy uznali, że jest to pierwszy w historii człowiek, który zawdzięcza swoje imię bohaterowi serii Mass Effect. Śmiemy w to wątpić, ale Miranda pewnie się nie liczy, bo nie brzmi tak egzotycznie.

2 komentarze:

To jest troche smutne...

Racja. Mogli dać jej na imię po prostu Tali. Wtedy dziecko nie miało by zrytego życia, a hołd dla postaci z gry by został. A tak to dziecko będzie miało zryte życie.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry