Lokacje z kolejnych gier z serii Assassin's Creed były znane już w 2013 roku!

Wrzucił Ciekawostek - środa, 28 stycznia 2015

Wszystko wskazuje na to, że firma Ubisoft już w 2013 roku ujawniła, do jakich miejsc przeniosą nas kolejne gry z cyklu Assassin's Creed, jednak fani przez długi czas nie byli w stanie rozszyfrować podanej wprost wskazówki. Źródłem rewelacji okazał się obrazek koncepcyjny umieszczony m.in. w albumie The Art of Assassin's Creed IV, który do tej pory jest powszechnie dostępny w różnych sklepach internetowych. Wspomniana ilustracja przedstawia hol firmy Abstergo Entertainment wraz z ogromnym ekranem, gdzie umieszczono kilka fragmentów zdjęć z istniejącymi w rzeczywistości zabytkami. To właśnie one budzą największe emocje miłośników serii, bo budynki odnoszą się zarówno do odwiedzonych już lokacji, jak i tych, które wciąż czekają na swoją kolej.


Nie ma najmniejszych wątpliwości, że na znajdującej się niżej grafice (kliknij, żeby ją powiększyć) wyraźnie widać:
  1. Katedrę Santa Maria del Fiore we Florencji (Assassin's Creed II)
  2. Tropikalną wyspę na Karaibach (Assassin's Creed IV: Black Flag)
  3. Katedrę Notre-Dame w Paryżu (Assassin's Creed: Unity)
  4. Budynek parlamentu w Londynie (Assassin's Creed: Victory)Szczęśliwy fan, który dokonał znaleziska i podzielił się nim na oficjalnym forum gry, nie był w stanie rozszyfrować dwóch pozostałych lokacji, oznaczonych na zaprezentowanym obrazku "piątką" i "szóstką". Jest jednak całkiem prawdopodobne, że piąty fragment odnosi się do którejś z wcześniejszych odsłon cyklu (np. pierwszego Assassin's Creed), natomiast szósty do tytułu, który dotąd nie został zapowiedziany, ale jest zaplanowany na 2016 rok. Czerwony budynek mocno przypomina świątynię Sensō-ji w Tokio, czyli najstarszy tego typu obiekt znajdujący się w tym mieście. Jeśli miłośnicy sagi o klanie zabójców mają rację, akcja następnego odcinka serii Assassin's Creed zostanie osadzona w Japonii. Sceptycy uważają jednak, że równie dobrze może być to odniesienie do wciąż nie wydanej gry Assassin's Creed Chronicles: China. Co z tego wszystkiego okaże się prawdą, przekonamy się w niedalekiej przyszłości.

Świątynia Sensō-ji w Tokio

2 komentarze:

W AC IV jeśli shackujemy jeden z komputerów uzyskamy możliwe lokacje, o ile dobrze pamiętam były tam Egipt (nie pamiętam nazwy miasta), Paryż, Londyn i chyba też Tokio oraz wiele innych.

Paryż i Londyn można juz odhaczyć

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry