Kabal w grze Mortal Kombat 3 miał nosić płaszcz, ubrał go dopiero w Deception

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 10 stycznia 2015

Kabal był jednym z najciekawszych bohaterów wprowadzonych do serii Mortal Kombat w jej trzeciej odsłonie, ale też wzbudzającym wiele kontrowersji. Fanom nie podobało się przede wszystkim to, że skrywający twarz pod respiratorem wojownik jest wyraźnie mocniejszy od swoich przeciwników. Deweloperzy wzięli sobie te opinie do serca i w odświeżonej wersji gry, zatytułowanej Ultimate Mortal Kombat 3, dokonali drobnych korekt w jego ciosach specjalnych. Nie ta kwestia jest jednak przedmiotem dzisiejszej ciekawostki, ale strój fajtera.

Kabal z Mortal Kombat: Deception

Początkowo projekt postaci zakładał, że Kabal będzie ubrany zarówno w długi płaszcz, jak i plecak. Ed Boon i John Tobias nie byli w stanie zrealizować tej wizji ze względu na ograniczenia techniczne, dlatego wcielający się w rolę Kabala Richard Divizio wystąpił w znacznie skromniejszym odzieniu. Do pierwotnej koncepcji deweloperzy wrócili dopiero dziewięć lat później, podczas prac nad grą Mortal Kombat: Deception. Ówczesne komputery bez problemu generowały już skomplikowane, trójwymiarowe modele, co pozwoliło autorom stworzyć wojownika wyglądającego dokładnie tak, jak oryginalny szkic. Co ciekawe, w dziewiątej odsłonie cyklu, która stanowi swoisty restart całej serii, Kabal występuje w stroju podobnym do tego, który widzieliśmy w Mortal Kombat 3. Twórcy pozbyli się nie tylko płaszcza, ale też plecaka. Zamiast tego ostatniego, mężczyzna nosi na plecach charakterystyczne chińskie miecze.

Kabal w wersji z Mortal Kombat 3

Skoro o mieczach mowa, warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. Deweloperzy chcieli na początku wyposażyć Kabala w dwie piły tarczowe, ale z nieznanych względów z tego pomysłu zrezygnowali. Podczas produkcji gry Mortal Kombat 3 zmieniło się również proponowane imię wojownika. W pierwszej wersji nosił on przydomek Sandman.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry