Gra Darksiders miała mieć tryb kooperacji i dużo większy świat niż w finalnej wersji

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 5 stycznia 2015

Kiedy studio Vigil Games rozpoczynało prace nad grą Darksiders, jego członkowie planowali stworzyć tytuł znacznie bardziej rozbudowany od tego, który trafił do sklepów 5 stycznia 2010 roku. Jedną z koncepcji porzuconych już we wczesnej fazie produkcji okazał się tryb kooperacji, pozwalający bawić się wspólnie nawet czterem osobom jednocześnie. Deweloperzy zakładali, że w tym wariancie rozgrywki użytkownicy obejmą kontrolę nad wszystkimi Jeźdźcami Apokalipsy: Furią, Waśnią, Śmiercią i Wojną. Ostatecznie Amerykanie zdecydowali się zaprojektować tradycyjną kampanię single player, której jedynym bohaterem był pierwszy z wymienionych Nefilimów.


Autorzy zakładali również, że świat zostanie podzielony na dwie odrębne sekcje (naziemną i podziemną), a każda z nich będzie większa od terenu, który możemy zwiedzać w finalnej wersji rąbanki. Timothy Bell z firmy Vigil Games przyznał kilka miesięcy po premierze gry Darksiders, że zarówno on, jak i jego koledzy, dość szybko musieli skonfrontować pierwotne zamiary z brutalną rzeczywistością. Brak doświadczenia i złe zarządzanie doprowadziły do tego, że studio pracowało nad pomysłami, które nie miały szans na realizację, a częste zmiany koncepcji wywoływały w załodze niepotrzebny chaos i obniżały morale. Doszło nawet do tego, że część osób postanowiła opuścić szeregi zespołu. Uciekinierzy tłumaczyli swoje odejście brakiem konkretnej wizji produktu i niewystarczającymi zasobami, by zrealizować projekt w wyznaczonym terminie.

Biorąc pod uwagę to wszystko, wydaje się zaskakujące, że gra Darksiders okazała się produktem tak udanym. Debiutanckie dzieło studia Vigil Games nie tylko zebrało świetne recenzje (średnia ocen 83% w wersji na konsolę Xbox 360 i 82% na PlayStation 3), ale też całkiem nieźle się sprzedało. W pierwszym miesiącu obecności na rynku produkt kupiło ponad milion osób, a wynik ten dotyczy wyłącznie Stanów Zjednoczonych.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry