Red Bull X2011 to najszybszy samochód dostępny w grze

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 21 grudnia 2014

Rywalizację o miano najszybszego auta dostępnego w grze video możemy uznać za zakończoną, o ile zaakceptujemy wynik ogłoszony niedawno przez twórców Księgi Rekordów Guinnessa. Zdaniem autorów tej publikacji, najlepszy rezultat w tej kategorii osiągnął samochód Red Bull X2011, dostępny zarówno w piątej, jak i szóstej odsłonie cyklu Gran Turismo (w tym pierwszym przypadku dopiero po nabyciu odpowiedniego dodatku DLC). Dowodem na pobicie rekordu ma być krótki film umieszczony na łamach serwisu YouTube przez użytkownika EightBitHD, który kierując wspomnianym wozem rozwinął prędkość maksymalną do 622 km/h!


Projektantem maszyny jest Adrian Newey, który pełni funkcję głównego inżyniera w zespole Red Bull Racing, doskonale znanego kibicom Formuły 1. Brytyjski specjalista odpowiedział w ten sposób na apel szefa studia Polyphony Digital, któremu marzyło się stworzenie najszybszego wozu w historii świata. Kazunori Yamauchi zrealizował wizję Neweya w wirtualnej wersji, a następnie uwzględnił go jako jedną z atrakcji w popularnej serii Gran Turismo, dostępnej jedynie dla posiadaczy konsol PlayStation. Do tej pory ukazało się kilka wersji prototypowego supersamochodu, pierwsza z nich (X2010) miała według założeń osiągać prędkość 473 km/h. EightBitHD znacznie poprawił ten wynik, używając do tego celu gry Gran Turismo 6 i wozu X2011. Rekordowy przejazd możecie zobaczyć poniżej.


Najnowsza wersja samochodu - Red Bull X2014 - została zaprezentowana w styczniu bieżącego roku podczas brytyjskiej imprezy Autosport International, gdzie z miejsca wzbudziła niemałą sensację wśród zwiedzających. Należy jednak pamiętać, że był to tylko model przygotowany specjalnie na potrzeby targów, a superauto de facto nie jeździ. Żeby poczuć faktyczną moc Red Bulla, musimy na razie skorzystać ze wspomnianej wyżej gry.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry