Ponad trzy lata zajęło fanom odnalezienie easter egga w grze Batman: Arkham City

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 2 grudnia 2014

Fani wirtualnych przygód Mrocznego Rycerza potrzebowali ponad trzech lat, żeby odkryć niespodziankę ukrytą przez studio Rocksteady w grze Batman: Arkham City. Sekret prawdopodobnie nigdy nie zostałby ujawniony, gdyby nie drobna pomoc ze strony deweloperów, o ile to faktycznie oni stoją za udostępnioną w sieci wskazówką. Easter egg dotyczy postaci Calendar Mana, który został odizolowany dla dobra mieszkańców Gotham. Podczas rozgrywki Batman może swobodnie odwiedzać jego celę i słuchać monologów przestępcy, dowiadując się przy okazji kilku mniej lub bardziej interesujących rzeczy.


Żeby móc w ogóle doświadczyć easter egga, należy wpierw zmienić datę w systemie operacyjnym peceta lub konsoli na 13 grudnia 2004 roku, a następnie rozpocząć rozmowę z superłotrem. Tylko po spełnieniu tego warunku Calendar Man wypowie enigmatyczną kwestię na temat swojej osoby, dotyczącą wzrostu jego specyficznych umiejętności wraz z upływem czasu. Fani doszukali się tutaj analogii do historii studia Rocksteady, które w kolejnych latach mocno poprawiło swój warsztat w opowiadaniu historii o tajemniczym obrońcy Gotham. Taka interpretacja wydaje się zresztą na miejscu, ponieważ brytyjski deweloper rozpoczął działalność w grudniu 2004 roku. Ostatnie słowa mogą też dotyczyć postaci Calendar Mana, która prawdopodobnie powróci w grze Batman: Arkham Knight.


Interesujący jest nie tylko sam easter egg, ale również kulisy jego ujawnienia. Wszystko zaczęło się od krótkiego filmu na łamach serwisu YouTube, który został opublikowany przez użytkownika ukrywającego się pod pseudonimem "JG Jour". Miłośnicy serii podejrzewali, że jest to alternatywne konto któregoś z pracowników firmy Rocksteady. Dlaczego? "JG Jour" to skrót od prawdziwego nazwiska Calendar Mana, które brzmi Julian Gregory Day. Wątpliwości może budzić co prawda słowo "jour", ale w języku francuskim oznacza ono "dzień", czyli to samo, co angielskie "day"). Wskazówka nie sugerowała, jaką datę należy ustawić w komputerze, żeby uaktywnić niespodziankę, ale odnalezienie prawidłowej kombinacji było już tylko kwestią czasu.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry