Liara była najczęściej wybieranym towarzyszem w grze Mass Effect 3

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 22 grudnia 2014

Dobór odpowiednich kompanów w grach z serii Mass Effect ma kluczowe znaczenie dla przebiegu zmagań, dlatego nie należy się dziwić, że ludzie wcielający się w rolę komandora Sheparda przywiązują do tej decyzji ogromną wagę. W trzeciej odsłonie słynnego cyklu firma BioWare oddała do dyspozycji użytkowników siedmiu zróżnicowanych towarzyszy, a jeśli zainstalowaliśmy dodatek DLC o nazwie Z prochów (From Ashes), ośmiu. Którzy z nich cieszyli się największym wzięciem? Na to pytanie deweloperzy udzielili odpowiedzi rok po premierze "trójki", czyli w marcu 2013 roku.


Fani serii najchętniej przyjmowali do drużyny Liarę T'Soni - niebieskoskórą przedstawicielkę rasy Asari wybrało aż 24.1% użytkowników. Niewiele mniejszym uznaniem cieszył się obecny od pierwszej odsłony cyklu Garrus Vakarian - jego obecność zaakceptowało 23.8% graczy. Debiutujący w Mass Effect 3 James Vega uplasował się na trzeciej pozycji z wynikiem 16.8%, a EDI na czwartej (13%). Zaskakująco niewiele osób skorzystało z pomocy Tali'Zorah (7.8%), ale prawdziwą klęskę w tym względzie zaliczył Kaidan Alenko, którego wzięło pod swoje skrzydła tylko 1.5% użytkowników. O fatalnym rezultacie mężczyzny być może zadecydował fakt, że mógł on definitywnie odejść już w pierwszej odsłonie Mass Effect. Nie jest żadną tajemnicą, że gdy Shepard musiał dokonać wyboru pomiędzy nim, a Ashley Willams, miłośnicy gwiezdnej sagi częściej wskazywali kobietę. Oczywiście w niczym nie zmienia to faktu, że panna Williams także nie była zbyt popularna w "trójce". Przygarnęło ją tylko 5.4% graczy.

3 komentarze:

W ME3 warto brać Vege dla dialogów bo w walce różnie sobie radzi.

Vega w walce nie jest najlepszy. Do walki to opłacalni są EDI (lub Tali, lecz EDI ma lepsze skille) i Liara, jeżeli gra się typowym żołnierzem. Drużyna powinna się uzupełniać.

Co wy gadacie Vega jest jednym z najlepszych towarzyszy na przeciwnika z pancerzem. Według mnie EDI jest mało przydatna

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry