Gra Tomb Raider nigdy nie miała kodu umożliwiającego rozebranie Lary Croft

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 11 grudnia 2014

Model Lary Croft z pierwszej odsłony cyklu Tomb Raider, z oczywistych względów nie robi dziś wizualnie wielkiego wrażenia, ale w czasach, kiedy gra studia Core Design tryumfowała na listach przebojów, mieliśmy do czynienia z zupełnie inną sytuacją. Złożona z zaledwie 540 polygonów bohaterka rozpalała wyobraźnię fanów elektronicznej rozrywki tak mocno, że z łatwością uwierzyli oni w istnienie sekretnego kodu, pozwalającego rozebrać ponętną panią archeolog do rosołu. Na ich nieszczęście taki kod nigdy nie powstał, a cała historyjka okazała się wyssaną z palca bujdą.


Kiedy gra Tomb Raider znajdowała się jeszcze w fazie produkcji, Toby Gard był zachęcany przez swoich zwierzchników do zaimplementowania ukrytej kombinacji, ściągającej z bohaterki ubranie, ale deweloper stanowczo odmówił. Choć to właśnie Gard odpowiada za przesadnie duży biust Lary Croft, nie miał najmniejszego zamiaru tworzyć ze swojej bohaterki obiektu seksualnego pożądania. Decyzja ta była ponoć jednym z kilku powodów, dla których deweloper postanowił opuścić studio Core Design niedługo po premierze pierwszej odsłony cyklu i skoncentrować się na własnej działalności.

Tam gdzie "zawiedli" deweloperzy, z pomocą zdesperowanym fanom przyszli moderzy. Nakładka umożliwiająca rozebranie Lary Croft w wersji pecetowej pojawiła się w sieci niedługo po premierze gry i w ekspresowym tempie rozprzestrzeniła się wśród wszystkich zainteresowanych. Temat był wówczas tak nośny, że obecność nakładki Nude Raider zauważyli nie tylko miłośnicy gry, ale także branżowa prasa.. Sytuacja powtórzyła się w przypadku kolejnych odsłon cyklu, dlatego w 1999 roku studio Core Design postanowiło podjąć kroki prawne, eliminujące nagie zdjęcia bohaterki z sieci. Warto nadmienić, że w tym samym czasie zerwano też współpracę z modelką Nell McAndrew, która wystąpiła w odważnej sesji dla Playboya.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry