Gra GTA: Vice City mocno nawiązuje do serialu Policjanci z Miami

Wrzucił Ciekawostek - środa, 10 grudnia 2014

Gra Grand Theft Auto: Vice City zawiera wiele ciekawych odniesień do popularnych filmów akcji, np. Człowieka z blizną (Scarface) Briana de Palmy, jednak żaden z nich nie może konkurować w tym względzie z serialem telewizyjnym Policjanci z Miami (Miami Vice), który był emitowany w Stanach Zjednoczonych od 1984 do 1990 roku i cieszył się ogromną popularnością także w Polsce. Liczba rozmaitych nawiązań do przygód Jamesa Crocketta i Ricardo Tubbsa, zarówno tych mniej, jak i bardziej oczywistych, jest niemała. W niniejszym artykule przyjrzymy się jednak tylko tym najbardziej interesującym przypadkom.


Pomijając miasto Miami, w którym toczy się zarówno akcja gry, jak i serialu, a także specyficzny klimat lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, odwołania znajdziemy również w postaciach dwóch agentów FBI, którzy ruszają w pogoń za Tommym Vercettim za każdym razem, kiedy poziom zainteresowania stróżów prawa osiągnie co najmniej trzy gwiazdki. Obaj panowie mocno przypominają bohaterów Miami Vice, a jakby tego było mało, podczas pościgów korzystają oni z pojazdu Cheetah. Super szybki wóz z GTA: Vice City wzorowany jest oczywiście na aucie Ferrari Testarossa (model z 1986 roku), którym często poruszali się Crockett i Tubbs. Dodajmy od razu, ze za kierownicą dowolnego auta w grze, możemy posłuchać w stacji radiowej Emotion 98.3 utworu Crockett's Theme, który został skomponowany z myślą o omawianym tasiemcu.

Na tym oczywiście nie koniec. Czarnoskóry aktor Philip Michael Thomas, czyli serialowy Ricardo Tubbs, wcielił się w rolę Lance'a Vance'a, jednego z ważniejszych bohaterów w GTA: Vice City. Kreujący się na przyjaciela Vercettiego młodzieniec szuka zemsty za śmierć swojego brata w narkotykowym dealu - takie same pobudki kierują Tubbsem w pierwszym odcinku Policjantów z Miami. W grze znajdziemy również charakterystyczną strzelbę stróża prawa, z której Tubbs namiętnie korzystał.


Jeśli potrzebujecie najbardziej bezpośredniego dowodu, koniecznie obejrzyjcie raz jeszcze intro do Grand Theft Auto: Vice City. Przez chwilę pojawia się tam obrazek dwóch ścigających się samochodów. Klatka ta została żywcem wzięta z serialu, a konkretnie z odcinka Bought and Paid for, w którym Crockett goni swoją Daytoną egzotyczne Lamborghini Countach.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry