Firmie Apple nie spodobała się nagość w mobilnej wersji gry Papers, Please

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 13 grudnia 2014

Gra niezależna Papers, Please doczekała się wczoraj konwersji na urządzenia z systemem operacyjnym iOS, ale jak się okazało - premiera nie obyła się bez drobnych kontrowersji. Lucas Pope, który w pojedynkę przygotował ten niezwykle udany produkt, poinformował za pośrednictwem Twittera, że mobilna wersja jego dzieła będzie całkowicie pozbawiona nagości. Firmie Apple nie spodobało się to, że w trakcie przesłuchiwania osób na posterunku granicznym, bohater mógł sprawdzać za pośrednictwem skanera czy podróżni nie przemycają pod ubraniem narkotyków lub broni. W trakcie procesu na ekranie wyświetlała się naga sylwetka przepytywanego nieszczęśnika i to właśnie ona zwróciła uwagę amerykańskiego molocha. Zdaniem producentów iPhone'ów i iPadów, obrazki te są czystą pornografią, nie mogą więc oferowane klientom jego sklepu.


Fani gier mobilnych nie kryli zaskoczenia takim obrotem sprawy, decyzja ta wywołała u nich zarówno zdziwienie, jak i rozbawienie. Faktem jest, że podczas skanowania można zauważyć genitalia kontrolowanych ludzi, są Ci ostatni prezentują się niezwykle pokracznie - dzieło Pope'a ma dość charakterystyczną oprawę wizualną, przypominającą dokonania grafików sprzed dwudziestu lat. Co ciekawe, autor przewidział problem już w pecetowym pierwowzorze i przygotował opcję w menu, która pozwala całkowicie wyłączyć nagość. Firma Apple nie wzięła tego rozwiązania pod uwagę i produkt ukazał się jedynie w ocenzurowanej formie.

Szybkie nagłośnienie tematu przez media sprawiło, że autor gry rozpoczął już rozmowy z ludźmi odpowiedzialnymi za funkcjonowanie sklepu Apple Store, by rozwiązać tę kłopotliwą sytuację. Istnieje duża szansa, że już w przyszłym tygodniu pojawi się stosowna aktualizacja, która nagość do mobilnego Papers, Please przywróci. Użytkownik będzie ją jednak musiał uaktywnić w menu na życzenie, czyli odwrotnie niż w przypadku edycji na PC.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry