Epilog gry Prince od Persia otrzymali tylko konsolowcy - dlaczego?

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 12 grudnia 2014

Pecetowcy nie mieli szczęścia do remake'u gry Prince of Persia, który w wersji na komputery osobiste zadebiutował na początku grudnia 2008 roku. Tygodniowe opóźnienie w stosunku do premiery edycji konsolowych nie stanowiło jednak większego problemu dla nikogo. Firma Ubisoft dostała za swoje od rozwścieczonych posiadaczy blaszaków dopiero wtedy, kiedy okazało się, że francuski gigant nie zamierza wydawać na PC dodatku DLC o wiele mówiącym tytule Epilogue. Uwaga! W dalszej części artykułu znajdują się spojlery!Technicznie rzecz biorąc fabuła gry Prince od Persia jest zamkniętą historią, z mniej lub bardziej pozytywnym zakończeniem. Książę pokonuje zdeprawowanego króla, udaje się mu również ponownie uwięzić w Drzewie Życia mrocznego boga Ahrimana. Ten ostatni czyn skutkuje jednak śmiercią Eliki, jego partnerki, która dzielnie towarzyszyła mu podczas całej przygody. By ją ocalić od zguby, główny bohater decyduje się raz jeszcze uwolnić Ahrimana. Władca ciemności triumfuje, ale za to naładowana mocą światła dziewczyna jest cała i zdrowa. Opowieść kończy się, sugerując, że kiedyś nastąpi ciąg dalszy.

Ten faktycznie nastąpił, choć nie w formie pełnoprawnego sequela, ale dodatku DLC. Rozszerzenie kontynuuje wątek podjęty w pierwowzorze, Książę i Elika raz jeszcze muszą zmierzyć się ze zdeprawowanym królem, który jakimś cudem wyszedł cało z poprzedniej konfrontacji. Bohaterom udaje się w końcu pokonać zło, choć tylko połowicznie, bo Ahriman nadal pozostaje na wolności. W finale historii partnerzy postanawiają się rozstać i każdy z nich idzie w swoją stronę.


Znajomość dodatku nie jest tak naprawdę niezbędna do poznania historii nowego Księcia, bo w dość trywialny sposób reutylizuje wątek obecny w podstawce. Trudno też zarzucić Ubisoftowi, że wyciął zakończenie, a następnie sprzedał go w formie DLC, bo kontynuacja opowieści jest dużo słabsza niż historyjka przedstawiona w pierwowzorze i wyraźnie odstaje od niej poziomem. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że kolejny rozdział został dopisany, wydaje się oczywistym, że część fanów chciałaby go poznać. Pecetowcy takiej szansy nie otrzymali, oficjalnie ze względów biznesowych. Francuski koncern wydawanie rozszerzenia uznał za nieopłacalne.

1 komentarze:

Ja bym chętnei zagrał w kontynuacjętej gry.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry