Czy skok na bank w grze GTA V jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami?

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 1 grudnia 2014

Choć studio Rockstar North nigdy się do tego nie przyzna, można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że skok w Paleto Bay, którego świadkami jesteśmy w Grand Theft Auto V, jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. W trakcie wspomnianego napadu, główni bohaterowie gry wybierają się do miasteczka położonego w północnej części hrabstwa Blaine, by napaść na tamtejszy bank. Cała operacja obfituje w dantejskie sceny, podczas których Trevor, Michael i Franklin dosłownie masakrują przybyłą na miejsce akcji policję. Gangsterzy chronieni przez ciężkie, kuloodporne zbroje, otwierają ogień do radiowozów, śmigłowców i wozów opancerzonych, niszcząc praktycznie każdy pojazd, który nawija im się pod lufy. Argumentów podczas wymiany ognia im nie brakuje, bo w rękach jednej z postaci znajduje się zrabowany z wojskowego konwoju minigun.


Podobne wydarzenie miało miejsce w rzeczywistości, na dodatek w mieście Los Angeles, którego wirtualnym odpowiednikiem jest obecne w GTA V Los Santos. Dwóch uzbrojonych po zęby bandytów napadło 28 lutego 1997 roku na bank położony w dzielnicy North Hollywood, rabując kilkaset tysięcy dolarów. Kiedy budynek został otoczony przez stróżów prawa, kryminaliści otworzyli do nich ogień z broni maszynowej, demolując nie tylko stanowiące ich osłonę samochody, ale również poważnie raniąc kilkanaście osób. O skali kanonady najlepiej świadczy fakt, że obie strony wystrzeliły razem ponad 2000 pocisków - warto zaznaczyć, że cała akcja wydarzyła się w biały dzień, pomiędzy 9 a 10 rano miejscowego czasu. Podobieństwa do wspomnianej misji z Grand Theft Auto V możemy doszukać się nie tylko w fakcie, że w napastnicy ochoczo używali broni palnej. Jeden z - Larry Phillips, Jr. i Emil Mătăsăreanu - odziani byli w zbroje złożone z różnych elementów, chroniące ich niemal w całości. Mimo odpowiedniego przygotowania i ogromnej siły ognia, bandyci nie wyszli cało z opresji. Phillips zabił się sam, a zażarcie broniący się do samego końca Mătăsăreanu umarł w drodze do szpitala w wyniku odniesionych ran.

1 komentarze:

czy tałem o tym, a nawet widziałem filmik z tej akcji mówią o tych "realnych" wydarzeniach, co do GTA V ta misja była jedną z najlepszym poza bronią miniguna ....

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry