Zespół Godsmack nie stworzył muzyki do gry Prince of Persia: Dusza wojownika

Wrzucił Ciekawostek - środa, 5 listopada 2014

Wielu fanów Księcia Persji żyje w głębokim przekonaniu, że agresywna, gitarowa ścieżka dźwiękowa w grze Prince of Persia: Dusza wojownika (Prince of Persia: Warrior Within), jest zasługą amerykańskiego zespołu Godsmack. Nie jest to prawda. W rzeczywistości pochodząca z miasta Lawrence grupa nie miała nic wspólnego z soundtrackiem do najbardziej mrocznej odsłony cyklu, nie licząc oczywiście dwóch utworów z płyty Faceless, które kapela udostępniła firmie Ubisoft w ramach licencji. Mowa tu o bardzo znanym kawałku I Stand Alone (wersja bez wokali towarzyszy wszystkim spotkaniom z Dahaką) i odgrywaną podczas napisów końcowych piosenką Straight Out of Line.


Autorem oprawy muzycznej do całej trylogii Piasków Czasu jest Stuart Chatwood. Mieszkającego w Kanadzie Brytyjczyka do współpracy zaprosił jego przyjaciel, Simon Pressey, który dekadę temu był mocno związany z montrealskim oddziałem studia. Artysta wydawał się idealnym kandydatem do tego zadania ze względu na fascynację orientalnymi klimatami, dominującymi przecież w serii wykreowanej przez Jordana Mechnera. Sam zresztą często sięgał po te wpływy, kiedy tworzył kompozycje dla swojego zespołu The Tea Party. Chatwood bez większego problemu pokonał kilkunastu innych kandydatów i dostał angaż. Jego przygoda z Księciem Persji trwała ponad pięć lat. Ostatnia odsłona cyklu, która otrzymała soundtrack przygotowany przez wspomnianego muzyka, trafiła do sklepów w 2008 roku.

Stuart Chatwood

Stuart Chatwood przyznał po latach, że nie był zadowolony z kierunku artystycznego, jaki seria obrała w Duszy wojownika. Choć przygotowanie mocnych gitarowych utworów nie nastręczało mu żadnych trudności, nie czuł się dobrze z tym, że to marketingowcy zdecydowali o brutalniejszym charakterze muzyki w grze. Jak na profesjonalistę przystało, kompozytor zastosował się do poleceń deweloperów i dobrze się stało. Soundtrack z Warrior Within przez wielu uważany jest za najlepszy w historii całego cyklu, my również twierdzimy tak samo. Na potwierdzenie, jeden z najlepszych numerów z tego produktu:


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry