Twórcy dodatku Opposing Force do gry Half-Life planowali świetnego easter egga

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 8 listopada 2014

W plikach gier bardzo często można natknąć się na niewykorzystane przez deweloperów obrazki, dźwięki, a także inne materiały, które z różnych względów nie są obecne podczas właściwej rozgrywki. Z punktu widzenia miłośników danego tytułu, takie obiekty przedstawiają ogromną wartość, a ich odnalezienie stanowi najlepszą nagrodę za czas spędzony na żmudnych poszukiwaniach. Właśnie fanom zawdzięczamy zlokalizowanie tego typu pliku w pierwszym dodatku do gry Half-Life, zatytułowanym Opposing Force. Gdyby studio Gearbox Software zdecydowało się go użyć zgodnie z pierwotnym zamierzeniem, otrzymalibyśmy kapitalne nawiązanie do drugiej odsłony cyklu Doom.


Nie tak dawno sporo miejsca poświęciliśmy finałowemu starciu w grze Doom II: Hell on Earth, gdzie kosmiczny komandos próbuje pokonać Symbol Grzechu. Po dotarciu na miejsce potyczki, w głośnikach słychać wypowiadane wspak zdanie "To win the game, you must kill me, John Romero" ("Żeby pokonać grę, musisz zabić mnie, Johna Romero"). Takim samym pomysłem popisali się deweloperzy wspomnianego na początku dodatku, którzy przygotowali następującą formułkę: "To win the game, you must kill me, Randy Pitchford", również zarejestrowaną od tyłu. Plik ten miał być zapewne odtworzony podczas wieńczącego zmagania starcia, ale ostatecznie autorzy rozszerzenia postanowili się z tego planu wycofać. Tak się przynajmniej powszechnie uważa, bo niektórzy fani dają sobie głowę uciąć, że tekst jest tak naprawdę w grze obecny, choć trudno go rozpoznać.


Na koniec warto dodać, że pliki w obu grach mają identyczną nazwę - dsbossit.wav, co według fachowców od serii Doom tłumaczy się na zdanie "Doom sound, boss sight". Randy Pitchford to oczywiście szef firmy Gearbox Software - piastuje zresztą to stanowisko do dziś. 


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry