Polak rekordzistą Guinnessa w najdłuższym graniu?

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 11 listopada 2014

135 godzin, 15 minut i 10 sekund - tyle wynosi aktualny rekord Guinnessa w najdłuższym graniu na komputerze lub konsoli. Autorem tego niecodziennego osiągnięcia jest Okan Kaya, pochodzący z Sydney miłośnik elektronicznej rozrywki, który w listopadzie 2012 roku postanowił zrobić sobie maraton ze strzelaniną Call of Duty: Black Ops 2. Wszystko wskazuje jednak na to, że Australijczyk nie będzie cieszył się swoim wyczynem zbyt długo. Podczas tegorocznej edycji imprezy Poznań Game Arena (PGA) próbę pobicia dotychczasowego rekordu podjął nasz rodak, Hubert Blejch. Polak dorzucił do poprzedniego wyniku kolejne 48 minut i 20 sekund, ale żeby jego rezultat został oficjalnie uznany, komisja w Londynie musi dokładnie sprawdzić przebieg całego przedsięwzięcia.

Hubert Blejch podczas próby bicia rekordu Guinnessa.

Zasady bicia tego typu rekordu są ściśle określone przez Guinnessa. Na każdą godzinę ciągłego grania, przypada dziesięciominutowa przerwa, które można ze sobą łączyć wedle uznania. Blejch wykorzystywał je głównie do bardzo krótkich, bo trwających zaledwie 20 minut drzemek - w podobny sposób regenerują się żeglarze podczas wyczerpujących, długich rejsów. Żeby przyzwyczaić organizm do wybiórczego snu, Polak "trenował" tę specyficzną formę odpoczynku już od lipca. Podczas całej imprezy nad zdrowiem pretendenta czuwało kilka osób, w tym lekarze badający jego kondycję trzy razy dziennie. Profesjonalna opieka medyczna była konieczna - historia zna przypadki, że tracący poczucie czasu ludzie umierali przed komputerem z wycieńczenia. Walkę z nudą zapewnił z kolei tryb multiplayer w grze Sniper Elite III: Afrika. Hubert stoczył w trakcie kilkudniowego maratonu mnóstwo pojedynków z innymi użytkownikami tej produkcji. Na szczęście dla niego, tych ostatnich nie zabrakło.

Bicie rekordu zostało połączone z akcją charytatywną, podczas której udało się zebrać 2.4 tys. euro dla fundacji RAK-OFF i organizacji Child's Play. Suma ta pozwoli zakupić konsole do wybranych placówek medycznych.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry