Plany auta Regina z gry Metro: Last Light można znaleźć w Metro 2033 Redux

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 30 listopada 2014

Dbałość o szczegóły to cecha deweloperów, która zawsze będzie budzić nasze najwyższe uznanie - miło pisać o małych smaczkach, nie mających, co prawda, istotnego wpływu na rozgrywkę, ale za to zwiększających realizm wirtualnego świata. Znakomite przykłady tego typu działań znajdziecie w artykule dotyczącym GTA V oraz w ciekawostce poświęconej Dishonored. Dziś dorzucimy do tej puli odświeżoną wersję gry Metro 2033, która w edycji Redux zyskała drobny detal, świetnie wiążący ją z drugą odsłoną postapokaliptycznego cyklu, Metro: Last Light.


Wszyscy zainteresowani doskonale wiedzą, że niedawno ukraińskie studio 4A Games mocno dopracowało remake swojego debiutanckiego hitu, usprawniając nie tylko oprawę graficzną gry, ale również modyfikując jej rozgrywkę w taki sposób, by produkt był bardziej podobny do wspomnianego Last Light. Nasi sąsiedzi poczynili też kilka innych korekt w Metro 2033, bardzo łatwych do przeoczenia dla nieuważnego bohatera. Jedną z nich jest uwzględnienie planów samochodu Regina w małym lokum Andrieja Kowala, które znajduje się na stacji Arsenał. W oryginalnej edycji ściana obok drzwi nie została w ogóle zagospodarowana, w Metro 2033 Redux widnieje tam wspomniany schemat auta, które zostanie zbudowane i udostępnione Artemowi dopiero podczas przygody w Last Light. Zmiana ta sugeruje, że mechanik miał pomysł na stworzenie Reginy na długo przed tym, zanim efekt jego starań mogliśmy zobaczyć na własne oczy.

Plany Reginy z gry Metro 2033 Redux.

Przy okazji warto nadmienić, że cały samochodowy etap w Metro: Last Light to hołd złożony pierwszej grze z serii Half-Life, gdzie w pewnym momencie przemierzaliśmy świat w identyczny sposób.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry