Gra Assassin's Creed: Rogue sugeruje kontynuację przygód Aveline de Grandpre

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 14 listopada 2014

Odświeżenie wątku współczesnego w czwartej odsłonie cyklu Assassin's Creed, pozwoliło deweloperom zburzyć niewidzialną ścianę, która dotąd oddzielała bohatera gry od jej użytkownika. Wcielając się w rolę pracownika firmy Abstergo Entertainment i odkrywając wspomnienia dotyczące Edwarda Kenwaya, przyczynialiśmy się niejako do powstania produktu, który właśnie eksploatowaliśmy. Identyczne rozwiązanie zastosowano również w Assassin's Creed: Rogue, gdzie na polecenie kontrolowanych przez templariuszy mocodawców, poznajemy skomplikowaną historię Shaya Cormaca.


Wykorzystując fakt, że w uniwersum Assassin's Creed firma Abstergo Entertainment ściśle współpracuje z Ubisoftem nad rozmaitymi projektami, autorzy obu wspomnianych gier pozwolili sobie w wielu miejscach puścić oko do fanów. Doskonałym tego przykładem jest korespondencja e-mailowa z "czwórki", w której rozważano różne epoki historyczne w kontekście kolejnych odsłon serii (jedna z tych propozycji sprawdziła się, bo dotyczyła Rewolucji Francuskiej). Deweloperzy z bułgarskiego oddziału firmy Ubisoft podchwycili pomysł i również postanowili głośno zastanowić się nad dalszym rozwojem sagi - w przeciwieństwie jednak do swoich kolegów z Montrealu, dość jasno zasugerowali, że ich następnym projektem może być Assassin's Creed: Liberation II.

Siedziba firmy Abstergo Entertainment, którą zwiedzamy zarówno w Black Flag, jak i w Rogue.

Informacje dotyczące nowej gry znajdziemy w jednym z tabletów, które w Rogue pełnią funkcję znajdziek w czasach współczesnych. Treść kryjącej się w urządzeniu wiadomości daje do zrozumienia, że pracownicy firmy Abstergo Entertainment odkryli nowe wątki w życiorysie Aveline de Grandpré i mają ochotę je wykorzystać, o ile na realizację projektu znajdą się środki (czyt. zgodzi się na to Ubisoft). Bułgarzy wskazali nawet potencjalne miejsce akcji dalszych przygód jednej z niewielu zabójczyni w zdominowanym przez mężczyzn zakonie - ma to być Nowa Anglia. Najbardziej znanym miastem w tym regionie jest oczywiście Boston, jedna z miejscówek wykorzystanych wcześniej w Assassin's Creed III. Czy wspomniana wiadomość stanowi jedynie żarcik deweloperów, czy też sprytnie podany faktyczny plan na przyszłość - o tym przekonamy się dopiero w przyszłym roku.


1 komentarze:

Już bardziej niezrozumiale nie mogliście tego napisać. Musiałem przeczytać ciekawostkę 2 razy aby zrozumieć o co w niej chodzi.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry