Do kogo należą brakujące kombinezony HEV w grze Half-Life?

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 8 listopada 2014

W ramach przygotowań do tragicznego w skutkach eksperymentu, którego świadkiem jesteśmy na początku gry Half-Life, Gordon Freeman musi założyć kombinezon ochronny HEV (Hazardous Enviroment Suit). W pomieszczeniu, gdzie przechowywane są ikoniczne dla tej serii stroje, znajduje się tylko jeden z nich - pozostałe dwie gabloty są puste. Scenarzyści słynnej strzelaniny nigdy nie zdradzili, do kogo należą oba brakujące uniformy. W 2001 roku zrobiło to dopiero studio Gearbox Software, które jest odpowiedzialne za stworzenie dodatku Half-Life: Decay, oficjalnie dostępnego wyłącznie dla posiadaczy konsol PlayStation 2 (pecetowcy muszą zadowolić się fanowską modyfikacją).

Half-Life - pomieszczenie z kombinezonami HEV

Kombinezony przywdziewają główne bohaterki wspomnianego rozszerzenia - Gina Cross oraz Colette Green. Obie panie przybyły do kompleksu Black Mesa przed Gordonem Freemanem, żeby poczynić przygotowania do wspomnianego eksperymentu - jednym z powierzonych im zadań jest dostarczenie do laboratorium materiałów, które chwilę później przyczyniają się do tragedii w pierwszej odsłonie Half-Life'a. Wypadek zmusza oczywiście kobiety do ciężkiej walki o przetrwanie, a znane z pierwowzoru stroje HEV skutecznie im w tym pomagają.

Half-Life: Decay - Colette Green w kombinezonie HEV

Fabuła dodatku Decay jest nierozerwalnie związana z historią przedstawioną w grze Half-Life, dlatego jest uznawana za kanoniczną. Pracownicy studia Gearbox sprytnie wykorzystali fakt, że dwa kombinezony są w podstawce nieobecne, nie zmienia to jednak faktu, że nazwiska obu bohaterek rozszerzenia w ogóle nie pokrywają się z etykietami na szafkach pracowników kompleksu, które zlokalizowane są obok sali z uniformami.

1 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry