Czy epidemia wirusa Ebola wpłynęła na wzrost zainteresowania grą Plague Inc.?

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 1 listopada 2014

Czy budzące niepokój wieści o rozprzestrzenianiu się wirusa Ebola mogą mieć wpływ na sprzedaż gry? Tak twierdzi James Vaughan, który w 2012 roku opracował interesujący produkt o nazwie Plague Inc. Brytyjczyk nigdy nie narzekał na popularność swojego dzieła (do tej pory pobrano go ponad 35 milionów razy), ale w ostatnich tygodniach zauważył on znaczny wzrost zainteresowania tytułem wśród użytkowników platform mobilnych. Jego zdaniem, ma on związek z informacjami o epidemii niezwykle groźnej choroby, która od dłuższego czasu jest wiodącym tematem w mediach.


Plague Inc. to bardzo specyficzna gra strategiczna, której celem jest zniszczenie ludzkości. Zmagania rozpoczynamy od zarażenia jednego człowieka wybranym na starcie patogenem, a następnie staramy się zainfekować pozostałych mieszkańców naszego globu, wszystkich bez wyjątku. Jedynym warunkiem wygranej jest wymordowanie całego świata za pomocą śmiercionośnych symptomów - jeśli naukowcy wcześniej wynajdą lek na chorobę lub nie zdołamy dotrzeć do potencjalnych ofiar (co wcale nie jest takie oczywiste), "zabawa" kończy się porażką. Produkt jednoosobowego studia Ndemic Creations wydaje się tylko pozornie łatwy, w rzeczywistości rozgrywka uzależniona jest od wielu różnych czynników, które trzeba ciągle brać pod uwagę. Warto nadmienić, że choć tytuł oferuje rozmaite scenariusze z życia wzięte, żaden z nich nie koncentruje się na rozwoju wirusa Eboli.

Statystyki ujawnione przez dewelopera wydają się potwierdzać tezę, że na zwiększenie zainteresowania grą może mieć medialny szum wokół wirusa. Od 10 do 16 października 2014 roku Plague Inc. zanotowało wzrost pobrań o 52 procent (o 147,252 więcej niż dwa tygodnie wcześniej). W tym samym czasie tytuł eksploatowało ok. 4 milionów ludzi, co z kolei jest wynikiem lepszym o 923 tysięcy niż w porównywanym okresie.

Gra nie oferuje scenariusza z Ebolą, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki stworzyć.

Gra Plague Inc. jest dostępna za darmo dla użytkowników telefonów komórkowych i tabletów, choć istnieje opcja rozszerzenia produktu o dodatkowe scenariusze - za te jednak trzeba już zapłacić. Posiadacze blaszaków mogą z kolei kupić maksymalnie rozbudowaną edycję za pośrednictwem systemu elektronicznej dystrybucji Steam. Pecetowa wersja wciąż nie doczekała się oficjalnej premiery, tytuł dostępny jest w programie "early access".


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry