W serii GTA istnieje tylko trzech bohaterów urodzonych poza granicami USA

Wrzucił Ciekawostek - środa, 15 października 2014

Tylko trzech głównych bohaterów gier z serii Grand Theft Auto urodziło się poza granicami Stanów Zjednoczonych. Tradycję obsadzania Amerykanów w najważniejszych rolach studio Rockstar North przerwało dopiero w czwartej odsłonie cyklu, tworząc postać Serba, Niko Bellica. Podobnego zabiegu dokonano też w dedykowanym konsolom przenośnym produkcie Grand Theft Auto: Chinatown Wars (tu pierwsze skrzypce grał Hunag Lee, urodzony w należącym do Chin Hongkongu) oraz w GTA V, gdzie jeden z trzech protagonistów - Trevor Phillips - jest Kanadyjczykiem.


Co ciekawe, początkowo Trevor miał być Amerykaninem, pochodzącym z zalesionych obszarów USA. Autorzy zdecydowali się na zmianę obywatelstwa bohatera po zatrudnieniu Stevena Ogga, który jest Kanadyjczykiem. Pracownikom Rockstara bardzo spodobał się akcent aktora odtwarzającego rolę psychopaty, dlatego postanowiono dokonać drobnej korekty w projekcie postaci i uczynić z niej przybysza zza północnej granicy. Kanadyjskie korzenie Phillipsa są tematem częstych żartów w grze, choć on sam stosunkowo rzadko wypowiada się na ten temat.

Warto pamiętać, że wśród ludzi urodzonych poza granicami Stanów Zjednoczonych mogą też znaleźć się bohaterowie pierwszej odsłony cyklu Grand Theft Auto, a zwłaszcza jej rozszerzeń London 1961 i London 1969. W tym wypadku nie dysponujemy jednak żadnymi informacjami o pochodzeniu poszczególnych postaci.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry