W ciągu roku Activision wydało ponad 50 dodatków do gry Call of Duty: Ghosts

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 25 października 2014

Próba policzenia wszystkich wydanych dotąd gier i rozszerzeń, które wchodzą w skład serii Call of Duty, to bardzo karkołomne zadanie. W ciągu jedenastu lat firma Activision wydała ponad sto różnych produktów sygnowanych tą marką, z czego przeważającą większość stanowią rozmaite dodatki do dwóch ostatnich odsłon cyklu. Stawce bezapelacyjnie przewodzi Call of Duty: Ghosts z 2013 roku, co sugeruje, że w przyszłości trend ten nie ulegnie zmianie. W chwili, kiedy piszę te słowa, fani ubiegłorocznej strzelaniny mogą zaopatrzyć się aż w 51 różnych DLC!


Spora część tych dodatków to pakiety personalizujące, odblokowujące np. niedostępne w podstawce kamuflaże dla broni. Gracze mogą też zaopatrzyć się w specjalny oręż lub legendarne postaci do trybu multiplayer, które pojawiły się w poprzednich odsłonach cyklu. Kupno każdego z tych rozszerzeń z osobna to potężny wydatek. Dość powiedzieć, że wszystkie opublikowane dotąd DLC kosztują na Steamie 167,49 euro (705 złotych), co niemal trzykrotnie przekracza wartość gry Call of Duty: Ghosts, kupionej za pośrednictwem tego systemu elektronicznej dystrybucji w dniu premiery.

Warto nadmienić, że w jedenastoletniej historii serii tylko raz ukazał się pełnoprawny dodatek, zawierający zestaw nowych misji do trybu single player. Stało się to w 2004 roku, a rozszerzeniem tym było United Offensive do pierwszego Call of Duty.


1 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry