Testerzy gry Dragon Age: Początek zdobywali... achievementy

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 4 października 2014

Studio BioWare w bardzo oryginalny sposób zmotywowało swoich pracowników do testowania gry Dragon Age: Początek (Dragon Age: Origins). Deweloperzy przygotowali system wewnętrznych osiągnięć, którymi nagradzano różnie niestandardowe zachowania, np. doprowadzenie programu do zawieszenia się. O tym, że inicjatywa cieszyła się dużym powodzeniem, najlepiej świadczy fakt, że w ciągu całego procesu produkcji ludzie odpowiedzialni za poszukiwanie błędów odblokowali aż 12.212 achievementów!


Niekwestionowanym królem testerów w ekipie BioWare okazał się Bruce Venne. Twórcy erpega obliczyli, że łącznie spędził on w Ferelden 1.957 godzin i 55 minut (prawie 82 dni), uruchamiając wciąż niegotowy tytuł "jedynie" 5.352 razy. Żeby uhonorować zaangażowanie swojego podopiecznego, deweloperzy stworzyli specjalne osiągnięcie o nazwie The Bruce. Mogła otrzymać go osoba, która w danym miesiącu grała dłużej niż wspomniany pracownik. W ciągu całego procesu produkcji przyznano go tylko raz.

2 komentarze:

Jak można w ciągu 30/31 dni grać dłużej niż 82 dni? :P

@up chyba chodzi o to, że wszyscy testowali to równolegle, więc gdy w danym miesiącu ktoś testował dłużej niż on to otrzymywał to osiągnięcie. Np. w danym miesiącu grał 100h to ktoś w tym samym miesiącu musiał mieć więcej niż 100h.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry