Studio Piranha Bytes zapewniło o powstaniu remake'u Gothica już w 2007 roku

Wrzucił Ciekawostek - środa, 1 października 2014

Rozwód studia Piranha Bytes z firmą JoWooD postawił niemieckich deweloperów w bardzo trudnym położeniu. Nasi zachodni sąsiedzi byli obarczani winą za katastrofalną jakość trzeciej odsłony cyklu, ale nie mogli dokonać koniecznych poprawek, gdyż uniemożliwiał to spór z austriackim wydawcą. Czarę goryczy wśród fanów przelała niejasna sytuacja dotycząca praw autorskich. Kiedy nastąpił wspomniany rozbrat, wyszło na jaw, że deweloperzy dysponują prawami do marki Gothic, ale nie do uniwersum, którzy przez tyle lat w pocie czoła tworzyli. JoWooD zdecydował się kontynuować przygody Bezimiennego na własną rękę, dzięki czemu otrzymaliśmy Arcanię, a Piraniom pozostało związać się z innym partnerem, który wspomógłby ich zupełnie nowy projekt. Tym ostatnim okazał się Risen.

Wielu fanów z chęcią wróciłoby do Górniczej Doliny.

Zanim jednak doszło do powstania serii, która niedawno doczekała się już trzeciej odsłony, Piranha Bytes intensywnie myślała o wskrzeszeniu pierwszego Gothica. W wywiadzie udzielonym w czerwcu 2007 roku, Michael Hoge zapewnił, że remake przełomowej gry action RPG z pewnością powstanie, a w późniejszym czasie studio może pokusić się również o odpowiednią przeróbkę "dwójki" i "trójki". W przypadku tej ostatniej gry miały zostać poczynione duże zmiany - Niemcy myśleli o zmniejszeniu świata i takiej korekcie warstwy fabularnej, żeby była ona bardziej zwarta i przystępna.

Od tego pamiętnego wywiadu upłynęło już siedem lat i jak na razie, z planów tych nic nie wyszło - Piranie całkowicie pochłonął rozwój cyklu Risen. Sam Michael Hoge nie brał udziału w produkcji ostatniej, trzeciej odsłony serii - od kilku lat pracuje on bowiem w ciszy i spokoju nad projektem o nazwie Spacetime. Z kolei niemieckie studio zajmuje się aktualnie rozwojem gry Elex.

5 komentarze:

Szkoda. Z chęcią bym wrócił do odświeżonej Górniczej Doliny czy Khorinis.. :)

Chciałbym zobaczyć górniczą dolinę przed barierą i khorinis w czasach "świetlności"

Dostalismy za to Riseny które nie były wcale złe.

Pozostaje wierzyć w plany PB z roku 2007.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry