Studio Black Isle przez blisko dwa lata nie mogło znaleźć dla siebie nazwy

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 21 października 2014

Choć o istnieniu studia Black Isle po raz pierwszy dowiedzieliśmy się dopiero w 1998 roku, ten niezwykle utalentowany zespół działał z powodzeniem już dwa lata wcześniej. Dziś może wydawać się to zabawne, ale pracownicy podległego firmie Interplay oddziału przez bardzo długi czas nie potrafili znaleźć dla niego odpowiedniej nazwy. Z tego właśnie względu w pierwszej odsłonie cyklu Fallout próżno szukać jakiejkolwiek wzmianki o kultowym teamie producentów gier RPG, choć to właśnie on stał za jej powstaniem.


Zespół został powołany do życia przez firmę Interplay w 1996 roku, a na jego czele stanął 26-letni wówczas Szkot, Feargus Urquhart. Studio od początku próbowało wymyślić dobrą, chwytliwą nazwę, z którą mogłoby się identyfikować, ale jej młody szef z żadnej z nich nie był do końca zadowolony. Wśród odrzuconych propozycji znalazły się takie wynalazki, jak DragonPlay, ForePlay, 10 Gauge, Monolith (to słowo okazało się już zajęte przez autorów gry Blood), a także zupełnie abstrakcyjne Colostomy Bag Food Right. W 1998 roku Urquhart wpadł na pomysł, by poszukać rozwiązania w swoich rodzinnych stronach i trafił wreszcie w dziesiątkę. Black Isle to nic innego, jak półwysep położony w północnej części Szkocji.

Gry sygnowane tym logiem były dla wielu gwarancją wysokiej jakości.

Studio Black Isle jest odpowiedzialne za powstanie wielu kultowych dziś gier RPG: dwóch pierwszych odsłon serii Fallout, Icewind Dale, Icewind Dale II i Planescape: Torment. Wielu niegdysiejszych pracowników tej firmy znalazło zatrudnienie w Obsidian Entertainment, która również specjalizuje się w tym gatunku.

4 komentarze:

Czy przypadkiem pierwszego baldura Black Isle też nie zrobili?

@ przedwówcy
Black Isle nie wpsółtworzyło Wrót Baldura na peceta. To jest błąd, który wszyscy powtarzają. Polecam poczytać serię artykułów "Retrogram" na stronie gram.pl

czcionki są te same... z fallouta w baludrze. Widać to gołym okiem

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry