Scenarzysta gry Skyrim oddał hołd zespołowi Katatonia w postaci easter egga

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 16 października 2014

Anders Nyström ze szwedzkiego zespołu Katatonia nie krył zdziwienia, kiedy okazało się, że jego osobie poświęcono easter egga w grze The Elder Scrolls V: Skyrim. Miłą niespodziankę współzałożycielowi metalowej grupy postanowił zgotować jeden z pracowników firmy Bethesda Game Studios, która ów produkt przygotowała. Nyström, choć otwarcie deklaruje miłość do elektronicznej rozrywki (głównie japońskich produkcji), o całej sprawie dowiedział się za pośrednictwem Facebooka.

Katatonia - Anders Nyström znajduje się na pierwszym planie.

Easter egg znajduje się w zadaniu Powrót ciemności (ang. Darkness Returns), wchodzącego w skład zestawu questów dla Gildii Złodziei. Podczas wykonywania tej misji, gracz odnajduje dziennik niejakiego Nystroma, który w treści zawiera dwa sformułowania wprost odnoszące się do dokonań zespołu Katatonia. Night is the New Day to tytuł płyty wydanej w 2009 roku, z kolei Ghost of the Sun to nazwa utworu otwierającego album Viva Emptiness (2003). Jeśli dorzucimy do tego znajomo brzmiące nazwisko autora pamiętnika, o przypadku nie może być mowy.

Nyström zdradził w wywiadzie dla serwisu IGN, że autor zadania skontaktował się z nim po premierze gry. Muzyk dowiedział się, że scenarzysta często słuchał Katatonii podczas pracy w późnych godzinach nocnych i chciał oddać w jakiś sposób hołd zespołowi, który pomógł mu przetrwać proces produkcji Skyrima.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry