Misja Mile High Club z gry Call of Duty 4: Modern Warfare była częścią kampanii

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 24 października 2014

"Mile High Club" to slangowe określenie ludzi uprawiających seks na pokładzie samolotu. Fanom cyklu Call of Duty nazwa ta kojarzy się jednak z bonusową misją w pierwszej odsłonie miniserii Modern Warfare, którą można wykonać po obejrzeniu napisów końcowych. Zadanie odbicia tajemniczego zakładnika zostało zapamiętane przede wszystkim z powodu wysokiego poziomu trudności na Weteranie. Faktem jest jednak, że omawiany scenariusz miał być jednym z łatwiejszych wyzwań w całej grze, bo autorzy planowali go umieścić na początku właściwej kampanii.


Mile High Club to de facto pierwsza misja ukończona przez studio Infinity Ward podczas prac nad Call of Duty 4. W pierwotnym założeniu pokład samolotu mieliśmy odwiedzić jeszcze przed wizytą na estońskim frachtowcu - gdyby tak się stało, byłby to pierwszy etap kampanii po obowiązkowym szkoleniu w obozie treningowym. Z danych ukrytych w plikach gry wynika, że odbijany zakładnik nazywa się Kriegler i to on odpowiada za dostarczenie głowic jądrowych na statek, który później jest atakowany przez brytyjską drużynę komandosów. Nazwę firmy kierowanej przez tego człowieka widać na kontenerach przewożonych na pokładzie ogromnej łajby, wszystko więc do siebie pasuje.

Nie wiadomo dlaczego amerykańskie studio zdecydowało się wyciąć omawiany scenariusz z kampanii. Możemy jedynie domyślać się, że odstawała ona od reszty epizodów wchodzących w jej skład. Wykonana praca nie poszła jednak na marne. Co prawda nazwisko Krieglera zostało z tego etapu usunięte, ale misja jest jak najbardziej kompletna, o czym możemy się przekonać po odpaleniu Call of Duty 4: Modern Warfare.

1 komentarze:

Zapraszam na mojego bloga o grach na konsole przenośne.
http://handheld-nation.blogspot.com/

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry