Legion w grze Mass Effect 2 ma dużo więcej do powiedzenia, niż się wydaje

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 2 października 2014

Legion to jeden z ciekawszych bohaterów, który może dołączyć do drużyny Sherparda w drugiej odsłonie cyklu Mass Effect. Mówiący geth jest postacią intrygującą, bo reprezentuje rasę wrogów i stanowi przy tym znakomity kontrast dla reszty, zdecydowanie bardziej normalnych, towarzyszy komandora. Niestety, we wspomnianej grze nie poświęcono mu zbyt wiele uwagi. Legion wkracza do akcji pod koniec głównego wątku fabularnego, nie grzejąc tym samym długo miejsca na pokładzie Normandii. Nie zawsze jednak tak było.


Początkowo firma BioWare planowała zaprezentować getha na długo przed rozpoczęciem poszukiwań modułu identyfikacyjnego Żniwiarza. Świadczą o tym ukryte linie dialogowe, których można wysłuchać po użyciu odpowiedniego edytora i odblokowaniu postaci we wczesnej fazie zmagań. Deweloperzy pozostawili w grze wypowiedzi Legiona dotyczące misji, w których normalnie nie mógłby wziąć udziału, w plikach obecne są też komentarze innych bohaterów dotyczące obecności żołnierza. Nie wiadomo dokładnie, kiedy geth miał zostać pierwotnie zaciągnięty do służby przez Sheparda, ale sądząc po wspomnianych wyżej kwestiach (część z nich możecie usłyszeć w poniższym materiale filmowym), mogło być to we wczesnej fazie rozgrywki.


W plikach gry Mass Effect 2 ukryty jest też inna, interesująca kwestia dialogowa. Wynika z niej, że komandor mógł zostawić Legiona na pastwę losu we wraku eksplorowanego Żniwiarza. W finalnej wersji hitu nieprzytomny geth jest automatycznie zabierany przez drużynę na pokład Normandii.


2 komentarze:

Pewnie miał być w DLC, i można by było lecieć po niego już na początku.

We wcześniejszym szkicu fabuły ME2 Shepard miał zostać odbudowany właśnie przez Gethy a nie Cerberusa, a rola Legiona miała byłć zdecydowanie bardziej rozbudowana.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry