Jack Carver mógł wystąpić w grze Far Cry 2, ale nie chcieli go fani

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 21 października 2014

Kiedy stało się jasne, że współpraca ze studiem Crytek dobiegła końca, firma Ubisoft zaczęła rozważać opcję stworzenia sequela gry Far Cry, tym razem jednak własnymi siłami. Zadanie powierzono utalentowanej ekipie z Montrealu, a ta zaczęła prace od zbadania potencjału historii opowiedzianej w pierwszej odsłonie cyklu. Deweloperzy chcieli dowiedzieć się przede wszystkim, czy Jack Carver jest odpowiednim kandydatem do objęcia głównej roli w planowanej kontynuacji. Stosunkowo szybko okazało się, że nie jest to najlepszy pomysł.


Odpowiedź na pytanie nurtujące Kanadyjczyków dali sami fani pierwowzoru. Kiedy deweloperzy zapytali graczy o opinie na temat Carvera, ci stwierdzili, że amerykański żołnierz sił specjalnych nie był człowiekiem wartym zapamiętania i mało komu przypadł on do gustu. Biorąc pod uwagę te wypowiedzi, pracownicy montrealskiego studia zdecydowali, że pokuszą się o zupełnie nowych protagonistów i to od razu w większej liczbie. Słowa dotrzymano. Pełna wersja gry Far Cry 2 oferowała aż dziewięciu różnych bohaterów. Co ciekawe, jest to jedyny taki przypadek w historii całego cyklu.

Jack Carver

Sam Carver przetrwał podobno pod postacią głównego antagonisty, niejakiego Szakala. Choć nikt tego oficjalnie nie potwierdził, niektórzy fani są święcie przekonani, że handlarz bronią, który doprowadził do ruiny afrykańskie państewko, jest właśnie bohaterem "jedynki". Świadczyć ma o tym podobieństwo wyglądu obu panów, ich dawna profesja (obaj służyli w amerykańskim wojsku), a także związki z nielegalną sprzedażą środków zagłady. Jeśli okazałoby się to prawdą, mielibyśmy do czynienia z bardzo subtelnym easter eggiem.

2 komentarze:

Druga część najmniej mi się podobała.

Gdyby nie odnawiajacy się przeciwnicy, to dwójka byłaby dużo lepszą grą niż oryginał.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry