Charakterystyczny krzyk orła w serii gier Assassin's Creed nie należy do... orła

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 10 października 2014

Bielik amerykański to prawdopodobnie najlepiej kojarzony orzeł na świecie. Choć on sam do rodziny orłów tak naprawdę nie należy, powszechnie zalicza się go do reprezentantów tej majestatycznej rasy ptaków. Biorąc pod uwagę jego dużą popularność, nie powinien nas dziwić fakt, że studio Ubisoft Montreal zdecydowało się wykorzystać to zwierzę w trzeciej odsłonie cyklu Assassin's Creed. Charakterystyczny krzyk króla niebios powinien znać praktycznie każdy fan gier z tej serii, bo to właśnie on wydobywa się z głośników, gdy prowadzony przez nas skrytobójca zbliża się do punktu widokowego.


Prawda jest jednak taka, że ów krzyk nie ma nic wspólnego z orłami. Taki odgłos wydaje bowiem myszołów rdzawosterny, który reprezentuje zupełnie inną rodzinę powietrznych drapieżników. Żeby było ciekawiej, trudno uznać takie przeoczenie deweloperów za fatalny błąd, ponieważ podmiana głosu bielika jest bardzo częstą praktyką stosowaną np. w kinematografii. Filmowcy już dawno zorientowali się, że dźwięki produkowane przez narodowy symbol Stanów Zjednoczonych są zaskakująco skromne, dlatego dla lepszego efektu wykorzystuje się wspomniany zamiennik. Warto przy okazji dodać, że charakterystyczny krzyk myszołowa towarzyszy całej sadze od jej początku, a kolejne gry z serii dość jasno sugerują, że ptaki krążące wokół punktów widokowych to właśnie orły. Nawiązań do orłów w cyklu Assassin's Creed znajdziemy zresztą całkiem sporo. Asasyni mogą używać "wzroku orła", a imiona niektórych z członków bractwa bezpośrednio odnoszą się do tych właśnie ptaków, czego dobrym przykładem jest Ezio Auditore i Arno Dorian.

Myszołów rdzawosterny

Zainteresowanym polecamy odsłuchanie dźwięków wydawanych przez oba ptaki, najpierw bielika amerykańskiego, a później myszołowa rdzawosternego.

2 komentarze:

Według mnie w jedynce to właśnie jest ten cały myszołów, nawet nie przypomina bielika. Zdjęcia zrobione parę minut temu: http://i.imgur.com/FkkJnw7.jpg

Jedynka ma miejsce na Ziemi Świętej, więc nie może tam być bielika amerykańskiego. Z tego co pamiętam to tamtejsze orły wyglądają bardziej zwyczajnie i są podobne do tego myszołowa.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry