Bohater gry Rage z nudów odpala Dooma na... wyrzutni rakiet

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 9 października 2014

O firmie id Software można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest deweloperem płodnym. Czasy, w których studio serwowało swoje pierwszoosobowe strzelaniny przynajmniej raz na kilkanaście miesięcy, dawno przeszły do historii - dość powiedzieć, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat Amerykanie od podstaw stworzyli zaledwie dwie duże gry. Okropnie długi proces produkcji tych tytułów miał swoje zalety. Autorzy mieli bowiem czas, żeby pokusić się o mnóstwo ciekawych easter eggów.


Jedną z takich niespodzianek możemy zaobserwować w grze Rage z 2011 roku, choć do jej odkrycia wymagana jest pewna doza cierpliwości. Jeśli wyciągniemy z podręcznego arsenału wyrzutnię rakiet i nie będziemy wykonywać żadnych ruchów przez kolejne pięć minut, znudzony bohater odpali na moment Dooma na wbudowanym w broń wyświetlaczu. Dociekliwi fani legendarnej strzelaniny z pewnością szybko zorientują się, że na małym ekranie prezentowany jest fragment drugiego poziomu z otwierającego wizytę na Marsie epizodu. Niestety, samemu zagrać nie można, a szkoda.

Warto zauważyć, że sam easter egg nawiązuje do zabawnego hobby fanów gry Doom, które związane jest z odpalaniem tego shootera na urządzeniach do tego nieprzeznaczonych, np. aparatach fotograficznych. Istnieje nawet specjalna strona, która dokumentuje takie przypadki. Warto zajrzeć!


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry