Barbarzyńca to jedyna klasa w Diablo, która jest obecna we wszystkich grach z serii

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 6 października 2014

Barbarzyńca był jednym z dwóch bohaterów, o którego istnieniu dowiedzieliśmy się 28 czerwca 2008 roku, kiedy firma Blizzard Entertainment oficjalnie zapowiedziała trzecią odsłonę cyklu Diablo. Obecność potężnego wojownika dawała wówczas nadzieje, że w grze zobaczymy też inne postacie wyjęte prosto z kultowego poprzednika. Szybko okazało się jednak, że producent nie zamierza kontynuować tego typu praktyk, a wspomniany heros pierwotnie w ogóle nie miał znaleźć się w "trójce".


Niechęć do umieszczania doskonale znanych bohaterów, kilka tygodni później wytłumaczył Jay Wilson, udzielając wywiadu internetowemu serwisowi AusGames. Według szefa powstającego w bólach projektu, Blizzard od początku chciał ofiarować fanom wyłącznie nowe klasy postaci, ale gdy zajęto się rozwijaniem profesji nastawionej na walkę w zwarciu, powrót do koncepcji barbarzyńcy okazał się najlepszym wyborem. Co ciekawe, podobnych rozterek amerykańskie studio nigdy nie miało w przypadku czarodziejów. Choć we wszystkich odsłonach cyklu pojawia się jakiś magik i w gruncie rzeczy są oni bardzo podobni do siebie, za każdym razem nadaje mu się inną nazwę.

Na koniec warto dodać, że barbarzyńca jest tak naprawdę jedynym bohaterem, który pojawił się we wszystkich odsłonach Rogatego. W pierwszej grze również istniała możliwość wcielenia się w rolę wpadającego w szał zabójcy, o ile dysponowaliśmy dodatkiem Hellfire i zastosowaliśmy prostą sztuczkę, uaktywniającą ukryte postaci. Nie zmienia to faktu, że autorzy rozszerzenia nie przygotowali odrębnego modelu dla osiłka i ten miał taką samą sylwetkę jak znany już doskonale wojownik.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry