Amerykańska poczta próbowała zablokować sprzedaż kontrowersyjnej gry Postal

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 30 września 2014

Pracownicy studia Running with Scissors zapewne liczyli na to, że wokół ich debiutanckiego dzieła zrobi się głośno, więc jeśli faktycznie tak było, nie mogli narzekać na brak wrażeń. Kontrowersyjna gra Postal wywołała po premierze prawdziwą burzę w mediach - za epatowanie bezsensowną przemocą krytykowali ją wszyscy bez wyjątku, poczynając od branżowych ekspertów, poprzez polityków, na działaczach społecznych kończąc. W walkę z przygodami pozbawionego skrupułów psychopaty zaangażowała się nawet amerykańska poczta. Największa w Stanach firma doręczająca przesyłki, przez kilka lat prowadziła z deweloperami sądowe batalie, próbując zablokować dystrybucję niewygodnego dla niej produktu.


Sprawa trafiła na wokandę już w 1997 roku. Włodarzom firmy United States Postal Service (USPS) nie spodobał się tytuł gry, który ich zdaniem uderzał w jej pracowników, sumiennie wykonujących swoje codzienne obowiązki. Musicie bowiem wiedzieć, że anglojęzyczne sformułowanie "going postal", to slangowe określenie niekontrolowanego wybuchu agresji. Termin ten zyskał dużą popularność w 1993 roku, kiedy to zestresowani pocztowcy dokonali poważnych aktów przemocy przeciwko swoim przełożonym i kolegom, włączając w to najcięższe wykroczenia, czyli morderstwa. Do prawdziwej masakry doszło jednak siedem lat wcześniej, 20 sierpnia 1986 roku. Patrick Sherrill - listonosz z amerykańskiego miasta Edmond - zabił wówczas czternastu współpracowników, sześciu poważnie ranił, a na koniec sam odebrał sobie życie, przystawiając pistolet do skroni.

Pochłaniający masę pieniędzy proces, jaki wytoczyła deweloperom poczta, ciągnął się latami i ostatecznie zakończył się 25 czerwca 2003 roku. Sąd odrzucił kolejną apelację złożoną przez oskarżycieli, przyznając tym samym rację twórcom gry. Studio Running with Scissors przez cały ten czas dowodziło, że ich dzieło nie ma nic wspólnego z pracownikami poczty, a więc nie godzi w ich dobre imię.

1 komentarze:

Haha dobre. Przy okazji fajna strona

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry