Czy pikseloza w grze The Sims 4 to sprytna pułapka zastawiona na piratów? Nie!

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 6 września 2014

Czy twórcy czwartej odsłony serii The Sims postanowili dołożyć swoje trzy grosze w temacie tzw. "spotchecków", czyli subtelnych rozwiązań antypirackich, które utrudniają życie posiadaczom nielegalnych kopii gry? Z całą pewnością możemy odpowiedzieć - nie. Działania tego typu mają długą tradycję, choć trzeba uczciwie przyznać, że tylko nieliczni deweloperzy decydują się na umieszczenie pomysłowych niespodzianek w swoich produktach. Chronione w ten sposób oprogramowanie z reguły daje się bez problemu uruchomić, nawet jeśli pochodzi z podejrzanego źródła, dopiero potem - po wykonaniu określonej czynności - pojawiają się osobliwe utrudnienia.


Z informacji płynących z zachodnich serwisów wynikało, że w The Sims 4 spotcheck sprawdza legalność kopii gry, kiedy kontrolowani przez gracza bohaterowie udają się pod prysznic - genitalia postaci zasłaniane są wówczas chmurką złożoną z dużych, rozmytych pikseli. W przypadku pirackich wersji chmurka nie znikała po opuszczeniu kabiny, a pikseloza zaczyna rozlewać się na cały ekran. Rezultat tych działań można podziwiać na zamieszczonym niżej obrazku (zdjęcie pochodzi z serwisu Player Attack) - nietrudno się domyślić, że dalsza zabawa w takim trybie nie ma żadnego sensu.


Szybko okazało się, że to, co miało być pułapką zastawioną na piratów, okazało się błędem grupy łamiącej zabezpieczenia z Chin, a sami deweloperzy w ogóle nie przyłożyli do tego ręki. Jak to jednak w takich przypadkach bywa, nieświadomi pułapki użytkownicy gry zaczęli szukać rozwiązania problemu w Internecie, m.in. na oficjalnym forum poświęconym serii The Sims. Odpowiedź deweloperów była krótka - jeśli nie chcesz widzieć podobnych rzeczy na ekranie, zaopatrz się w oryginalną wersją gry. Jak zrobić z siebie idiotę, to z klasą.


4 komentarze:

Jednym słowem Simsy będą brudasami na cheatach =D

I tak prędzej czy później piraci dadzą sobie z tym radę ;/ Wyjdzie jakiś patch, który usunie te pixele.

Już podobno jest na to rozwiązanie, wystarczy zmienić jakąś nazwę pliku ale nie przyglądałem się temu.

miłego , wystarczy zmienić nazwe jednego pliku i koniec , EA się postarało ;)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry