Kobiety w grze NHL 12 pojawiły się dzięki czternastoletniej fance serii

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 26 września 2014

NHL 12 to pierwsza odsłona popularnego cyklu gier sportowych, w której można stworzyć postać kobiecą. Firma EA Sports nie odczuwała wcześniej potrzeby wprowadzenia takiej opcji, ale postanowiła przyjrzeć się sprawie, kiedy absencja przedstawicielek płci pięknej wywołała niezadowolenie Lexi Peters - czternastoletniej fanki serii ze Stanów Zjednoczonych.


Dziewczynka chciała odtworzyć w grze drużynę hokeistek Purple Eagles, ale nie była zadowolona z uzyskanych rezultatów. Nic w tym dziwnego - kreator postaci w ogóle nie uwzględniał modelu kobiety. Za namową swojego ojca, Peters postanowiła napisać w tej sprawie do przedstawicieli firmy EA Sports. Jej list przykuł uwagę Davida Littmana, głównego producenta gry NHL 12, który następnie podjął starania o zmianę tej sytuacji. Jak się później okazało, skuteczną.

Littman musiał uzyskać zgodę nie tylko swojej macierzystej firmy, ale również władz ligi NHL. Obie organizacje dały mu zielone światło, więc do działania przystąpili deweloperzy. Postać kobiety została stworzona, a wygląd domyślnego modelu opracowano na bazie zdjęcia twarzy inicjatorki całej operacji. Jak nietrudno się domyślić - Peters była więcej niż zadowolona. List nastolatki sprawił, że wylądowała on w swojej ulubionej serii gier.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry