Guy Cihi, odtwórca roli Jamesa w grze Silent Hill 2, trafił na plan przez przypadek

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 5 września 2014

Guy Cihi - odtwórca roli Jamesa Sunderlanda w drugiej odsłonie serii Silent Hill - został zaangażowany w ten projekt przez przypadek. Amerykanin trafił na casting tylko dlatego, że o towarzystwo podczas stresującego przesłuchania poprosiła go jego dorastająca córka. Zarówno pragnąca wystąpić w grze video dziewczyna, jak i świadomy aktorskiego talentu ojciec, przed dotarciem na miejsce nie mieli zielonego pojęcia o jaki tytuł chodzi. Wiadomo było jedynie tyle, że produkt przygotowywany jest z myślą o konsoli PlayStation 2.


Cihi zapoznał się ze scenariuszem gry w poczekalni, gdzie cierpliwie oczekiwał powrotu dziecka z przesłuchania. Kiedy to nastąpiło mężczyzna postanowił sam spróbować szczęścia w castingu. Amerykanin od razu rzucił się na głęboką wodę, bo zdecydował się spróbować swoich sił w skórze głównego bohatera. O tym, że okazał się najlepszy, dowiedział się dopiero kilka miesięcy później. Jego córka nie miała niestety tyle szczęścia i w Silent Hill 2 ostatecznie nie wystąpiła. Aktor długo przygotowywał się do życiowej - jak się później okazało - roli. Wziął udział zarówno w nagraniach partii dialogowych, jak i w sesjach motion capture. Co ciekawe, pierwsze trwały raptem cztery dni, drugie cztery miesiące. "Praca na planie była ekscytująca, ale też męcząca, ponieważ opowieść była bardzo mroczna - opowiadał w jednym z wywiadów - Byłem tak wyczerpany, że po wszystkim prawie nigdy nie szedłem prosto do domu".

Guy Cihi

Cihi bardzo chwali sobie atmosferę na planie i dziś pozytywnie ocenia cały proces. Ma jednak sporo do zarzucenia decydentom z firmy Konami, którzy wykonali później kilka niezrozumiałych ruchów. Jednym z nich było rozmycie jego twarzy w filmie opowiadającym o produkcji gry. Konflikt stał się tak poważny, że wszystkie partie aktora zostały usunięte z "dwójki", kiedy japoński wydawca postanowił w 2012 roku stworzyć kompilację Silent Hill HD Collection, zawierającą drugą i trzecią odsłonę cyklu w mocno odświeżonych wersjach. W rolę Sunderlanda wcielił się wówczas Troy Baker.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry