Fallout 3 ma największy ręcznie projektowany świat ze wszystkich gier Bethesdy

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 23 września 2014

Nikt nie ma wątpliwości, że największym światem wykreowanym przez studio Bethesda Softworks jest ten, który mieliśmy okazję zwiedzać w Daggerfall, czyli w drugiej odsłonie cyklu The Elder Scrolls. Wszystkie późniejsze gry amerykańskiej firmy oferowały zaledwie ułamek tamtego obszaru, ale trzeba w tym miejscu oddać sprawiedliwość deweloperom - nie poszli oni na łatwiznę i żadnej z późniejszych krain nie tworzyli proceduralnie. Ogromnych połaci terenu w "dwójce" nikt tak naprawdę nie budował krok po kroku. Ich generowaniem zajął się komputer, przyjmując odgórnie narzucone wytyczne.


Jeśli chodzi o ręcznie projektowane światy, największym rozmiarem może pochwalić się ten, który został stworzony na potrzeby gry Fallout 3. Postapokaliptyczne pustkowia zlokalizowane na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych obejmują obszar 129.5 kilometrów kwadratowych! Drugie miejsce w tym specyficznym rankingu zajmuje kraina Cyrodiil z Obliviona (56.9 km2), trzecie skute lodem Skyrim (37.5 km2), a czwarte Vvardenfell z Morrowinda (24 km2). Nieźle na tym tle prezentuje się Fallout: New Vegas, gdzie mapa ma 54.3 km2. Ten produkt zaprojektowała jednak nie sama Bethesda, ale firma Obsidian Entertainment.

Wszystkie podane wyżej wartości zostały pieczołowicie wyliczone przez jednego z fanów serii, który w listopadzie 2011 roku wydobył mapki z gier, a następnie zmierzył ich wielkość i porównał do siebie. Podane obszary uwzględniają zarówno tereny niedostępne dla bohaterów, jak i te, po których można swobodnie się poruszać. Z oczywistych względów nie wzięto tu pod uwagę The Elder Scrolls Online.


3 komentarze:

Szkoda, że Fallout 3 jest słabą częścią i nie dorównuje New Vegas.

Niezbyt legitymacyjne są zatem te pomiary. Spora cześć mapy Fallouta 3, to gruzowiska Waszyngtonu po których nie da się chodzić. Potwierdza się również teoria odnośnie tego, że wielkośc świata nie ma znaczenia lecz jego ubarwienie. Bo proporcje co do jakości tych gier są odwrotnie proporcjonalne.

wierzę tym wylieczeniom ale gdzia tam Mapa Fallouta 3 do Skyrim.... W Skyrim na prawdę można łazić setki godzin o okdrywać nowe miejsca + podziemny światy itd, Fallout 3 ma o wiele wiele mniej treści.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry