Bolaji Badejo - nazwa papierosów w grze Obcy: Izolacja nie jest przypadkowa

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 27 września 2014

Film Obcy: Ósmy pasażer Nostromo znany jest z tego, że jego bohaterowie namiętnie palą papierosy. Twórcy obrazu nie widzieli nic zdrożnego w tym, że podróżujący statkiem kosmicznym ludzie chętnie sięgają po zabójczą używkę, choć przebywali oni w środowisku, gdzie życiodajny tlen jest na wagę złota. O nałogach członków załogi nie zapomniało też studio Creative Assembly, które przygotowało grę Obcy: Izolacja. Przez wiele miesięcy deweloperzy na okrągło odwoływali się do kultowego horroru Ridleya Scotta, przekonując nas, że stanowi on dla nich główne źródło inspiracji. Obecność "fajek" w ich najnowszym dziele doskonale te słowa potwierdza.


Choć w samej grze najprawdopodobniej nie uświadczymy nikogo, kto pali (jest to czynność mocno niepożądana w produktach kierowanych do młodzieży, nawet tej pełnoletniej), paczki papierosów będą walać się praktycznie wszędzie. Amanda Ripley zobaczy je nie tylko na stołach, ale również w skrzyniach, pomagających jej ukryć się przed grasującym ksenomorfem. Co ciekawe, w Alien: Isolation "fajki" noszą nazwę Bolaji Badejo, co jest bezpośrednim nawiązaniem do imienia i nazwiska człowieka, który we wspomnianym filmie był przebrany za tytułowego potwora. Czarnoskóry Nigeryjczyk nie żyje od ponad dwudziestu lat, nigdy więc nie dowiemy się, czy ucieszyłby się z takiego easter egga.

Bolaji Badejo podczas pracy nad filmem Obcy.

2 komentarze:

Jesteście pewni, że nie żyje? Na wikipedii jest, że pracuje jako tancerz.

Są sprzeczne informacje:
http://www.imdb.com/name/nm0045993/ - Tutaj nie żyje.
http://www.filmweb.pl/person/Bolaji+Badejo-7969 - Tutaj jeszcze nie umarł...
http://www.omgfacts.com/lists/11592/Bolaji-Badejo-the-man-who-played-the-original-Alien-in-the-Ridley-Scott-film-disappeared-shortly-after-filming - a tu jakaś wielka tajemnica o zniknięciu tegoż pana :P

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry